Jako jedno v možných využití této budovy se zvažuje její další převedení na ministerstvo vnitra či spravedlnosti s možností umístění uprchlíků a zázemí pro probační službu. Nicméně vedení příbramské nemocnice má jiný nápad.

„Rozumím tomu, že uprchlíci někde být ubytovaní musí, byť dočasně. Probační služba je také jistě důležitá. Čím si ale jistý nejsem, je umístění těchto služeb do budovy, která je velmi těsně přilehlá, vlastně zčásti i na pozemku nemocnice v otevřeném, veřejně dostupnému areálu kde je poskytována zdravotní péče 24 hodin denně, prakticky v centru města,“ řekl předeseda představenstva příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Podle něj je budova je dispozičně vhodná po menších úpravách například pro ambulantní pracoviště. „Jsme tu v areálu, kde je poskytováno velké široké spektrum péče a areál není nafukovací. Zcela jistě bychom o tuto budovu stáli a velmi brzy ji také efektivně využil,“ dodává Holobrada s tím, že svůj návrh přednese i premiérovi Andrejovi Babišovi při jeho úterní návštěvě Příbrami.