VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice koupila lístky za 145 tisíc. Benefity, říká

Příbram – Příbramskem v posledních dnech hýbe „kauza“ nákupu lístků na koncert mezinárodně známé kapely Alphaville Oblastní nemocnicí Příbram. Ta za lístky, které mají být benefitem pro některé zaměstnance, vydala částku převyšující sto tisíc korun.

3.8.2018
SDÍLEJ:

Oblastní nemocnice Příbram.Foto: Zbyšek Seifert

Protože koncert pořádá firma spojená s členem vedení nemocnice, objevily se otázky, zda se v tomto případě nejedná o střet zájmů.

To ale ředitel a také předseda představenstva nemocnice Stanislav Holobrada (ČSSD) rázně odmítá.

Nemocnice podle smlouvy veřejně dostupné na internetu objednala 152 lístků na říjnový koncert skupiny Alphaville za 120 tisíc korun bez DPH. Podle vyjádření ředitele se jedná hlavně o motivační krok směrem k zaměstnancům. „Vstupenky na koncert jsou určeny zaměstnancům nemocnice a po dohodě s odboráři budou využité jako jeden z jejich benefitů,“ řekl.

Stanislav Holobrada rovněž potvrdil, že tento způsob odměňování již využívají déle. „Na obdobném principu máme již dlouhodobě zakoupeno i několik ročních předplatných do příbramského divadla, které je hojně využíváno. S ohledem na komplikovanou situaci na trhu práce s lékařskými profesemi považuji odměňování a motivaci zaměstnanců za velmi důležitou. Zvlášť pak v momentě, kdy nemocnice v Příbrami patří mezi nemocnice s nejlepším hospodařením a zakončila i loňský rok se ziskem několika milionů korun,“ podotkl ředitel a dodal, že objednávku schválil sám. „ O objednávce jsem rozhodl já, bez spolurozhodování kohokoliv dalšího,“ zdůraznil.

Je jistě zajímavou náhodou, že lístky na koncert nakoupila Oblastní nemocnice Příbram od firmy SNT production, kde je jediným společníkem a jednatelkou Jitka Doubravová, partnerka člena předsednictva nemocnice Petra Větrovského, který je zároveň mimo jiné vlastníkem a jednatelem firmy SNT marketing.

Jitka Doubravová spolu s Petrem Větrovským v posledních dvou letech vystupují jako spolumajitelé agentury VDN Promo, která ovšem jako firma neexistuje, jedná se jen o ochrannou známku, která je opět ve vlastnictví Petra Větrovského.

Agentura VDN Promo mediálně zastřešuje akce pořádané firmami SNT production a SNT marketing, jak je zřejmé z jejích webových stránek a facebookového profilu. Jitka Doubravová je navíc jako místopředsedkyně správní rady přes spolek Dobříšsko aktuálně, který provozuje lokální internetový informační portál, spojena také s dobříšskou zastupitelkou Denisou Havlíčkovou, předsedkyní správní rady spolku.

Firma SNT production pod vedením Doubravové získala kromě 145 tisíc korun od Oblastní nemocnice Příbram za lístky na koncert kapely Alphaville také 100 tisíc korun od města Dobříš za nákup VIP lístků na koncert Lucie Bílé na dobříšském zámku a jako další byla uzavřena i příkazní smlouva mezi městem Dobříš a firmou na uspořádání letošního květnového koncertu Petera Nagye v hodnotě 120 tisíc korun.

Uvedené tři firmy veřejně vystupující pod hlavičkou VDN Promo získaly v posledních dvou letech z veřejných dotačních programů na své komerční hudební produkce celkem přes 1,1 milionu korun. Všechny akce byly nebo stále jsou propagovány na facebookovém profilu agentury VDN Promo bez uvedení toho, že se jedná o akce dotované nebo pořádané zmíněnými firmami. Vyjádření zástupců VDN Promo Jitky Doubravové a Petra Větrovského se přes opakované dotazy získat nepodařilo.Co se týká koncertu právě Petera Nagye, na tuto akci byla poskytnuta dotace jiné firmě, firmě Zet Z production, kde je jednatelkou opět Jitka Doubravová, odborem kanceláře hejtmanky Středočeského kraje. Tuto smlouvu o dotaci na akci podle webu www.hlidacstatu.cz schválila sama středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Finance byly poskytnuty ve výši 150 tisíc z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků Živelních katastrof v rámci Tematického zadání „Podpora hejtmana“ a to za projekt Peter Nagy na Dobříši, ale také za dva další, a to Běh města Dobříše a Lucie Bíla v Obořišti.

Na otázku, zda je podpora z tohoto fondu obvyklým postupem, odpověděla Nicol Lenertová z odboru Kanceláře hejtmanky na dotaz, že Středočeský kraj podporuje nejen ze „Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof“ konání mnoha různých akcí, sportovních i kulturních. „Bylo to tak za všech hejtmanů v celé osmnáctileté historii kraje. Někdy je tato podpora symbolická, pro někoho je však zcela zásadní. Rada kraje schvaluje tuto podporu v dobré víře, že nebude zneužita,“ řekla Lenertová a doplnila konkrétně podporované akce. „V letošním roce přišlo jen z okresu Příbram přes 60 žádostí na poskytnutí podpory, jak z oblasti kultury, tak ale i například z oblastí sportu a tělovýchovy, sociální, výchovy a vzdělávání, které spadají pod ,Středočeský Fond hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof'. Jako příklad můžeme uvést Den s českou královnou, Připomenutí 100. výročí návratu lederských uprchlíků do vlasti, 30. ročník Festivalu dechových orchestrů a mažoretek nebo Oslavy 700 let založení obce Vranovice, 130 let založení SDH Vranovice a 100 let české státnosti,“ vyjmenovala.

Autor: Šárka Spáčilová

3.8.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 20 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Pracovníci obchodního klienského místa. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pozice:pracovníci obchodního klienského místa, Náplň práce:, Obsluha stávajících klientů ČSOB Pojišťovny, profesionální finanční poradenství, péče o nové klienty, Požadavky:, ŘP skupiny B, Zaměstnanecké výhody: slevy na volání, slevy na produkty skupiny ČSOB Group. , Nástup od 1.9.2018. Mzda: 20 000,- Kč, Kontakt:Linzmajerová Helena, tel.: 602 478 379, e-mail: helena.linzmajerova@obchod.csobpoj.cz, Místo výkonu práce:POJIŠTOVNA IB- provozovna Střelecká, Střelecká č.p. 26, Příbram II. Pracoviště: Pojištovna ib- provozovna střelecká, Střelecká, č.p. 26, 261 01 Příbram 1. Informace: Helena Linzmajerová, +420 602 478 379.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 22 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Údržba forem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: údržba forem, Požadujeme: minimálně výuční list , zaměření strojírenství, technické zaměření, manuální zručnost, samostatnost, přesnost, spolehlivost. Uvedená mzda pro uchazeče, který splňuje znalostní požadavky. HPP na dobu určitou s výhledem na dobu neurčitou. Směna pouze ranní., Zaměstnanecké výhody: Q. odměny, příspěvek na obědy, životní pojištění, odměny, Nástup možný ihned na dobu určitou na 1 rok (možnost prodloužení). Mzda: 22 000,- Kč, Kontakt: Frýdlová Marcela, tel.: 318 600 140 - 8:00 - 15:00 hod., e-mail: frydlova@agor.cz, Místo výkonu práce: Agor Tech spol. s r.o., Sádek č.p. 1, 261 01 Příbram 1. Pracoviště: Agor tech spol. s r.o., 261 01 Příbram 1. Informace: Marcela Frýdlová, +420 318 600 140,318 600 181.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Strojírenští dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pozice: strojírenští dělníci, Do nepřetržitého provozu výrobní společnosti v Příbrami hledáme strojírenské dělníky/dělnice pro obsluhu výrobních zařízení - svařovacích robotů. Požadujeme základní vzdělání, praxe ve výrobní společnosti nebo vyučení (strojírenského nebo technického směru) výhodou, nezaučené zaškolíme, manuální zručnost. Nabízíme práci ve stabilní společnosti působící v perspektivním oboru automotive, možnost profesního růstu, mzdu v závislosti na plnění úkolů a kvalifikačních požadavků , Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, Nástup: od 1.8.2018 do 31.7.2019 (dle dohody - možnost prodloužení). Mzda: 18 000,- Kč, Kontakt: Brabcová Hana, e-mail: hana.brabcova@karsit.cz, Místo výkonu práce: KARSIT HOLDING, s.r.o., provozovna PŘÍBRAM, Obecnická č.p. 283, Příbram I. Pracoviště: Karsit holding, s.r.o., provozovna příbram, Obecnická, č.p. 283, 261 01 Příbram 1. Informace: Hana Brabcová, +420 318 428 380.

Výroba - Výroba Ruční balič 12 200 Kč

Ruční baliči Ruční baliči, plniči a etikovači. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13200 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pozice:ruční baliči, plniči a etikovači, OC, Jedná se o krátkodobé zaměstnání., Požadavky:, spolehlivost, pracovitost, souhlas s docházkou do práce v sobotu a neděli a státních svátcích, výpis z rejstříku trestů, Nástup od 15.9.2018 do 13.12.2018. Mzda: 12 200,- až 13 200,- Kč, Kontakt: každou středu mezi 10:00 až 12:00hod na provozovně Zeman maso uzeniny, Příbram, Jinecká 315, Kvasniy Lyubov, tel.: 777 051 469. Pracoviště: Moncton industrial s.r.o. pracoviště pb, Jinecká, č.p. 315, 261 01 Příbram 1. Informace: Lyubov Kvasniy, +420 777 051 469.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Ke kauze H-system hodlá kraj přispět statisíci korun

Účastníci Hořovické heligonky si svá vystoupení obravdu užívali. K vidění byla i výstava historických nástrojů.
50

OBRAZEM: Hořovická heligonka představila svůj 41. ročník

VIDEO: Sněhurka usnula v kapli Božího těla u chrámu sv. Barbory

Kutná Hora - Pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků natáčeli filmaři v anglicko-německé koprodukci v kapli Božího těla u chrámu svaté Barbory.

Sirkou si v přírodě neškrtnete. Ani zapalovačem

Střední Čechy – Na omezení a zákazy, jejichž uplatňování je v době suchých veder logické a většinou plyne z aktivního používání zdravého rozumu, nicméně se je vyplatí připomínat, upozorňují středočeští hasiči. Pravidla pro činnost v přírodě se v celém kraji zpřísňují od nedělní šesté hodiny ranní, kdy po krátkodobé pauze opět začne až do odvolání platit výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na zvýšené nebezpečí vzniku a šíření požárů.

V Ravaku znovu začalo hořet. K troskám haly vyjeli hasiči

Příbram - Páteční požár, který hasiči likvidovali až do soboty, nebyl tento víkend posledním výjezdem hasičů do areálu společnosti Ravak. V sobotu večer se znovu vznítily trosky zdemolované haly a hasiči vyhlásili první stupeň požárního nebezpečí.

V Dobříši odstartoval Mezinárodní kynologický festival

Dobříš – V pátek 17. odstartoval v Dobříši Mezinárodní kynologický festival Dobříš 2018 a tento svátek psovodů a pejskařů potrvá až do neděle 19. srpna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT