Změnu si pochvaluje ředitel nemocnice Stanislav Holobrada. „Pro personál i pacienty se jedná o obrovský posun v komfortu,“ upozornil, že výsledek letního úsilí ocení úplně všichni. Vzpomínky, které mají na tyto prostory pacienti – třeba na samostatná WC bez umyvadel či na nevyhovující sprchové kouty se špatným přístupem – už patří minulosti: zázemí nyní vypadá úplně jinak. Krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) shrnul svůj dojem z proměny do několika slov: oddělení se z padesátých let posunulo do 21. století.

Pracovníci týmu oddělení zase ocení denní místnost pro zaměstnance, která je přímo propojena se sesternou. Došlo však i na další změny. Nově je každého pacienta v devíti standardních pokojích a dvou upravených jako nadstandard možné připojit na kyslík i na monitorovací techniku. Dispoziční úpravy navíc umožnily doplnit oddělení vyšetřovnou sono; nové jsou i vzduchotechnická jednotka a plnohodnotná čisticí místnost.

Stavební činnost v příbramské nemocnici bude pokračovat, přičemž hlavní pozornost se nyní soustředí na pavilon N. Tam se sice bourání, jež má předcházet nové výstavbě, chystá až během podzimu, avšak už nyní je aktuální stěhování některých ambulancí. Jedná se o ordinace pediatrů, jež se postupně, aby vždy některá z lékařek zůstávala k dispozici, budou v době čtvrtka do pondělí 13. září přesouvat do budovy H v druhém areálu nemocnice na Zdaboři; tam najde nové prostory i nefrologická poradna. Některá další pracoviště z pavilonu N čeká postupné přemísťování v rámci hlavního areálu nemocnice. Dětská pohotovost a příjmové ambulance se posunou jen o kousek – proti současnému umístění budou vlastně „za rohem“; v místech, kde nyní působí odborné poradny.