Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice ušetřila pacienty od běhání mezi internisty

Příbram - Návštěva interny příbramské nemocnice už nestojí pacienty tolik času a kroků jako dříve. Zvlášť, když ještě některé ambulance byly donedávna v areálu na Zdaboři. To už je minulostí. Všechny interní ambulance jsou nyní jak se říká v jednom, a to v přízemí prostředního vchodu „infekčního" pavilonu.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Nově zřízené Centrum interních ambulancí v příbramské nemocnici.Foto: Markéta Jankovská

Slavnostního otevření Centra interních ambulancí se v úterý zúčastnil i hejtman Miloš Petera. "Snažíme se postupně zlepšovat všech pět našich krajských nemocnic. Od roku 2012 jsme na jejich modernizaci vynaložili více než 1,1 miliardy korun. Vedení kraje si uvědomuje, že chceme-li Středočechům nabídnout lékařskou péči odpovídající medicíně 21. století a zároveň si udržet kvalitní zdravotnický personál, musíme pro to vytvořit adekvátní podmínky. Stranou samozřejmě nezůstává ani Oblastní nemocnice Příbram. Například na novou porodnici v příbramské nemocnici jsme letos vyčlenili částku v celkové výši 68,5 milionu korun," řekl hejtman Petera.

Svého tatínka v ten den doprovodila k internistovi Lenka Vlková z Chraštic. Svěřila se za svého pětadevadesátiletého otce, že nejvíc ocení ušetřené kroky, příjemné prostředí i personál.

Rekonstrukce a vybavení nové interní ambulance stály přibližně 10 milionů korun a nemocnice tuto stavbu zaplatila ze svého. Nově zřízené Centrum interních ambulancí v příbramské nemocnici.Centrum se nachází v pavilonu I, který v loňském roce prošel rekonstrukcí vnějšího opláštění včetně zateplení, výměny oken, opravy balkonů a nové fasády. V tomto pavilonu se tradičně nacházejí lůžková oddělení interní, neurologické a rehabilitační. Budova patří v areálu ke starším.

„Byla postavena v 70. letech minulého století a její vnitřní prostory nejsou zcela ideální pro poskytování zdravotní péče v 21. století. Na svou zásadní rekonstrukci teprve čekají," komentuje ředitel Stanislav Holobrada s tím, že peněz není dostatek a všechno nelze opravit najednou.

„Pacienti mají v nové interní ambulanci péči pod jednou střechou. K dispozici mají celý komplex ordinací a poraden oboru kardiologie, ambulance pro měření EKG a krevního tlaku, ergometrie, echokardiografie, rovněž i ambulance pro poruchy metabolismu –endokrinologie, diabetologie a s ní související podiatrie a protetika, ambulance pro plicní onemocnění včetně funkční diagnostiky, poradnu pro léčbu závislosti na tabáku a v neposlední řadě nutriční poradnu," přidal výčet poskytovaných služeb vedoucí lékař centra František Paďour.

Interní oddělení v Oblastní nemocnici Příbram nabízí pacientům širokou škálu péče v oblasti ambulantních i hospitalizačních služeb. Významnou součástí péče je špičkově vybavené Gastroenterologické centrum a JIP interních oborů. Ročně příbramští zdravotníci na interním oddělení provedou přibližně 40 tisíc vyšetření. Asi tři tisícovky pacientů jsou hospitalizovány na lůžkovém oddělení.

Autor: Markéta Lišková

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení