„Burza se tady už jednou konala, ale pod jiným organizátorem a ten se přemístil jinam. Jako geolog hornického muzea v Příbrami jsem byl osloven, jestli bych se toho nechtěl chopit. Tak jsem se nechal přesvědčit, že bych se měl do toho pustiti. Obvolal jsem tedy pár kamarádů a povedlo se nám poshánět další kontakty a tím pádem se nám podařilo naplnit kapacitu,“ uvedl hlavní organizátor burzy Pavel Škácha.

Z festivalu Comic-Con Prague.
OBRAZEM: Festival Comic-Con začal a vyhlíží přes 20 tisíc návštěvníků

V Příbrami vystavovalo kolem devadesátky prodejců a bylo se opravdu na co dívat. Minerály a drahé kameny různých tvarů, barev a hodnoty zaplnily prakticky každý možný čtvereční centimetr výstavních ploch. Lidé mohli vybírat od broušených exemplářů přes různé šperky či surové drahokamy.

„Určitě pro sběratele byly zajímavé různé příbramské rudné kousky, protože ty doly jsou samozřejmě už nějakou dobu zavřené. K vidění zde také byly minerály příbramského stříbra či jáchymovské exempláře z 18. a 19. století. Za zmínku určitě také stojí kolekce minerálů z bulharského Madanu,“ doplnil geolog.

Centrum řemesel Ostrá - točení ha hrnčířském kruhu.
Hrnčířské trhy: ve středních Čechách začíná sezona výletů za keramikou

Příbramská burza minerálů se konala teprve podruhé a už nyní se ví, že se zde milovníci nerostů různých druhů znovu sejdou na podzim. „Sobotní akce se konala ve spolupráci se Středočeským krajem, příbramským divadlem, v jehož prostorách jsme ji mohli zorganizovat, a s hornickým muzeem, které určitě v souvislostí s touto akcí stálo zato navštívit. Za jejich podporu velice děkujeme. A děkuji také všem, kteří se na organizaci dnešní burzy podíleli, a samozřejmě veřejnosti za tak velký zájem. Znovu se tady sejdeme v září, den ještě včas upřesníme,“ uzavřel Pavel Škácha.