Zastávka byla původně umístěna u silnice 1917, hlavní komunikace osady, kde se ve směru na Rožmitál „schovávala“ za pravotočivou zatáčkou lemovanou živým plotem rodinného domu. To zvyšovalo nepřehlednost úseku, což vedlo k riziku při nastupování. Nesvačilský osadní výbor proto oslovil rožmitálskou radnici a společně se dohodly na přemístění zastávky.

Nové autobusové stání vybudovaly městské technické služby na přilehlé vedlejší a méně frekventované silnici. Nejsou zde žádné překážky, které by vadily výhledu řidičů, a nejde ani o žádné zdržení linky. Po několika metrech se silnice napojuje zpět na hlavní komunikaci. Stavba byla dokončena na konci dubna a náklady byly odhadnuty na zhruba 100 tisíc korun. „S plánovaným novým jízdním řádem bude zastávka uvedena do provozu během června. Ještě bude třeba osadit řádnou značku autobusového stání,“ uvedl radní města Aleš Haluska.

Podle něj se vedení města s osadními výbory schází přes rok pravidelně a snaží se plnit jejich požadavky. Do budoucna město slibuje další investice. „V našich osadách chceme i nadále vylepšovat místní podmínky na přání osadních výborů a zde žijících občanů. To lze samozřejmě uskutečňovat podle možností rozpočtu města,“ dodal radní.