„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí vstupuje do dalšího roku svého působení. Za šest let provozu v Bedně nalezlo přes 1000 dětí a mladých lidí bezpečný prostor, odreagování, zábavu, ale i podporu a pomoc. A to za oslavu jistě stojí," sdělila Magdaléna Kočová, koordinátorka NZDM Bedna.

V dopolední, oficiální, části programu Bedna uvítá představitele města Příbram, zástupce Středočeského kraje a další hosty z řad dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Pracovníci představí, jak se jim daří práce s dětmi a mládeží v klubu i v terénu. Odpoledne se Bedna již tradičně otevře široké veřejnosti.

„Vítáme všechny, co se chtějí jen podívat, nebo i popovídat s pracovníky a porozumět smyslu naší práce," zve zájemce koordinátorka Kočová. Během odpoledního programu vystoupí taneční skupiny Double Cookies, hudební vystoupení uživatelů Bedny a na programu jsou výtvarné aktivity pro nejmenší návštěvníky.

Jak vidí Bednu děti a mladí lidé, kteří do klubu chodí pravidelně, se návštěvníci budou moci dozvědět prostřednictvím zbrusu nového Bedna klipu s názvem Bedna v kostce.

„Jsme moc rádi, že i letos se nám podařilo natočit s našimi klienty video, které je určené zejména široké veřejnosti. Děti a mladí lidé v něm vlastními slovy řeknou to, proč je pro ně Bedna důležitá a proč se sem rádi vracejí," upřesňuje kontaktní pracovnice Kamila Zelená.