Budova v majetku města, dlouhé roky ji kvůli soudním sporům nemohlo využívat. Nyní už je to minulostí, nicméně prostor po prodejně v přízemí je stále prázdný.

„Zvažovali jsme několik možností, jakým způsobem ji pronajmout. Ve hře bylo několik variant. Rada města rozhodla, že půjdeme snížením ceny nájemného, které doposud bylo 1000 korun za m2 u všech prostorů. Nyní tedy je jiná cena u hlavního prodejního prostoru a jiná u skladů, zázemí či sklepů,“ uvedl ke změně nabízené ceny starosta Jan Konvalinka.

Podle radnice tak dojde k zvýšení atraktivity nabízených prostor pro potenciální zájemce. Vedení města by chtělo Pražskou ulici oživit i pořádáním kulturně společenských akcí.

Nicméně předseda Spolku Pražské ulice Marek Školoud má trochu jiný názor. „Náš spolek vítá snížení nájmu v této prázdné prodejně, ovšem myslím si, že to příliš nepomůže. Osobně by raději viděl poměrně rozsáhlý prostor obuvi rozdělný na prodejní kóje pouze pomocí nábytku, jak to funguje například v pražské Kotvě a nabízet tyto kóje jednotlivým zájemcům,“ konstatoval Marek Školoud.