„V dnešní době celorepublikově narážíme na problém, jenž dělí dětskou populaci na dvě části. Jedni se věnují sportu velmi aktivně, a zbytečně brzo na vrcholové úrovni, druzí nemají kromě školních hodin tělesné výchovy sportovní aktivity žádné,“ uvedla k činnosti pracovní skupiny Sport 2030 radní Renáta Vesecká. A pokračovala: „Toto by se mělo srovnat, a dle slov odborníků by sportu nemělo být ani moc ani málo.“

Chystají se další řešení, jak i dětem, které zatím cestu ke sportu nenašly, poskytnout možnost. „Ne každý je sportovně založený, ale i ti méně nadaní by se měli hýbat. V současné době řešíme ve městě opravu takzvaných plácků, které mohou sloužit široké veřejnosti ke sportovním aktivitám. Další potřebou je existence čtvrtkového atletického oválu, u kterého se pracuje na přípravách, nebo například nové sportovní haly, což je ovšem běh na dlouhou trať. Co chceme udělat nyní, je ukázat veřejnosti, jakým způsobem mohou děti sportovat,“ dodala místostarostka města Zorka Brožíková.

Konference týkající se sportu se bude konat ve čtvrtek 12. září od 16 hodin v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka. „Na setkání, při kterém budou přítomni přední čeští odborníci, kteří svůj život věnují sportu a sportovním aktivitám dětí, přivítáme širokou veřejnost,“ zve na Konferenci sportu Zorka Brožíková.