Ani úpravy, které město nechalo udělat v areálu Nového rybníku, koupališti zřejmě moc na popularitě nepřidaly. To už prý musí být pařák, aby přišlo 150 lidí za den.

„Před tou bouřkou o prvním srpnovém víkendu tu bylo lidí dost. Od té doby návštěvnost klesla o polovinu. Povalují se tu stromy, lidé si ke mně chodí stěžovat, že je to hrůza. Často zaplatí vstupné, rozhlédnou se a chtějí vrátit peníze,“ řekla Deníku Libuše Ptáčková, která u brány kasíruje návštěvníky a slízne od znepokojených lidí kdejakou nelibost.

Při naší páteční návštěvě jsme na břehu rybníku našli asi patnáct lidí. „Asi se za chvíli sebereme a půjdeme domů. Na trávu se nedá lehnout, je tu asi ještě po bouřce spousta odpadků. Jídlo si nosíme s sebou, není tu ani otevřené občerstvení. Neměli by tu teď snad ani vybírat vstupné,“ nebyla příliš spokojená Příbramačka Simona Zajíčková.

Podle ředitele Sportovních zařízení města Příbram Pavla Pikrta, pod které Nový rybník spadá, je nižší návštěvnost daná hlavně mylnou informací o obsahu sinic ve vodě. „Voda je v pořádku, kontrolu provádíme pravidelně. Když jsem o sinicích v Novém rybníce slyšel v rádiu, naštvalo mě to. Dalším důvodem menší návštěvnosti může být restaurace. Má ji tam na sezonu pronajatou podnikatel. Ten z ekonomických důvodů nechce otevírat dopoledne kvůli deseti, patnácti lidem. Zkoušíme ho přesvědčit, aby to zkusil,“ reagoval Pikrt.

Nový rybník není jen kritizovaný. Natrefili jsme tam i na spokojené lidi, kteří nešetřili chválou. „Ve srovnání s minulými roky je tu teď daleko příjemněji. Jsou tu nové záchody, děti mají spoustu zábavy a já si tu nesmírně odpočinu. Příbramské koupaliště u dětí vyhrálo před rožmitálským,“ řekla s úsměvem Petra Hodysová z Příbrami.

Co se týká kvality vody, do výsledků z rozboru, které se dělají každých čtrnáct dní, mají lidé možnost nahlédnout u brány, kde se vybírá vstupné. Dospělí platí 25 korun na den, důchodci a děti do 15 let zaplatí 10 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Za nepříznivého počasí vstup do areálu nestojí ani korunu.