Kdo celou benefici pořádá?

Nápad vzešel ode mne. Hned poté, co jsem se dozvěděla o katastrofě na Haiti, jsem chtěla sama za sebe něco udělat. A to je právě tento koncert. Požádala jsem o pomoc sokoly ze Vsi, obecní úřad, ZUŠ Dobříš a jednotlivce- kamarády jako Henriku Votíkovou, grafika Pavla Černého…

Proč se koná zrovna v Nové Vsi pod Pleší?

Novou Ves jsem vybrala z důvodu, že zde už 14 let bydlím a navíc jsem chtěla tuto možnost nabídnout přímo a co nejblíže lidem, kteří se do Prahy nedostanou. A hlavně ukázat, že i malá Ves se může podílet na pomoci pro relativně vzdálené Haiti.
Ale jak všichni víme, vzdálenost, čas, prostor…jsou relativní.

Podle čeho jste vybírali vystupující?

Vystoupí takzvaní alternativní umělci. Tady je důležité podotknout, že v Čechách je mnoho výborných alternativních umělců, kteří sice nejsou známí z televize a proto nepřinesou miliony pro Haiti, ale přinesou možná tisíce a navíc radost, kvalitu a svobodné umění. A právě ti, kteří svým jménem nebourají finanční hranice, mohou velmi a vydatně pomoci i těm, kteří se přijdou na koncert podívat. Uslyší hudbu a uvidí divadlo, které je originální a svébytné.

Kdo kromě muzikantů, tedy Vás či Ridiny Ahmed, vystoupí?

Herec Jiří Bilbo Reidinger, herečka Vanda Hybnerová, pan starosta, žák dobříšské Základní umělecké školy Jan Tesař a dáma z Člověka v tísni, která promluví o Haiti a upřesní, kam vybrané peníze půjdou. Všichni bez nároku na honorář.

Co bylo při přípravě celé akce nejtěžší?

Přesvědčit některé o tom, že Člověk v tísni je renomovaná společnost a opravdu peníze dojdou tam, kam mají. A pak nervozita a doufání, kolik lidí přijde takovouto akci podpořit.

Karel Souček