Budova Lesní správy v Obecnici má dlouhou historii. Je jedním z nejstarších objektů, které vybudovaly Vojenské lesy a statky (tehdy Vojenské lesní podniky). Její stavba byla zahájena v roce 1937 společně s myslivnou Žernová u Lázu a hájovny Slanina a Prokop. „Všechny tyto stavby byly ze dřeva, srubového typu, a to z toho důvodu, že v té době bylo dříví velmi levné a šlo špatně na odbyt,“ popsal vedoucí lesní správy Václav Pernegr.

Lesní správa Obecnice byla dostavěna v roce 1938, za osmdesát let své existence prošla několika menšími opravami. Nápad na celkovou rekonstrukci vzniknul v roce 2011, k realizaci došlo však až v loňském roce. Komplexní rekonstrukce se dotkla nejen hlavní budovy, ale také dalších objektů v areálu, některé stavby ve špatném stavu byly demolovány, ostatní byly opraveny. Mimo hlavní budovu jsou zde pak garáže, a skladovací prostory. V letošním roce bude ještě dokončen areál lesní pedagogiky na přilehlé zahradě.

Zrekonstruovanou budovu v Obecnici slavnostně předal ředitel VLS Petr Král s ředitelem divize VLS Hořovice Petrem Švadlenou za účasti náměstka pro řízení sekce dozoru a kontroly ministerstva obrany Antonína Rady, zástupců obce a dalších hostů.

„Jde o citlivě zrekonstruovanou budovu, která je součástí brdské historie a jsem rád, že bude díky novému informačnímu středisku i centru lesní pedagogiky sloužit nejen zaměstnancům, ale i veřejnosti. Jde o jednu z dalších investic, kterými VLS plní slib, že bude investovat do rozvoje turistické infrastruktura a otevírání Brd veřejnosti po zrušení vojenského újezdu v roce 2016,“ uvedl v této souvislosti ředitel VLS Petr Král.

Památník Vojna nedaleko Příbrami.
Památník Vojna vypráví příběhy perzekvovaných
Kolem stovky lidí si v centrum Příbrami v sobotu 19. ledna připomnělo 50. výročí úmartí Jana Palacha.
OBRAZEM: Kolem stovky lidí si v sobotu připomnělo Jana Palacha