Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Nové nemocniční pavilony budou stát již příští rok

Příbram/ V plném proudu jsou v těchto dnech stavební práce v areálu Oblastní nemocnice Příbram. Do konce příštího roku zde vyrostou dva moderní pavilony, které rozšíří dosavadní výstavbu a dojde i ke zkrášlení prostoru výsadbou stromů.

1.8.2008
SDÍLEJ:

Na počátku celé akce byla demolice všech nevyhovujících okolních objektů a vybudování nových přeložek inženýrských sítí. Na místě, kde teď zejí díry a trčí množství železných tyčí, bude stát pavilon C a F.

Budova C je navržena jako přístavba k sekci D a v jejích útrobách bude soustředěna veškerá operativa a s ní spojené náležitosti. Nalezneme uvnitř příjem pacientů, komplex se šesti operačními sály, oddělení intenzivní medicíny s lůžky anesteziologicko-resuscitačního oddělení, pooperační jednotka intenzivní péče i personální a technické zázemí zaměstnanců.

V samostatně stojícím pavilonu F bude umístěn onkologický stacionář, klinická hematologie a krevní transfúze i s odběrovými místy a ústavní lékárna. Navíc zde vznikne hlavní vchod pro návštěvníky.

„Obě novostavby budou spojeny podzemním koridorem, který bude napojen na podzemní komunikační systém stávajících budov. Tím bude zajištěno propojení všech hlavních budov areálu takzvaně suchou nohou. Ve výsledku tak dojde ke koncentraci a logickému rozvržení zdravotnických provozů,“ uvedl ředitel nemocnice Roman Boček s tím, že pro pacienty i návštěvníky nemocnice bude připraven přehledný orientační systém.

V současnosti pracují dělníci na tvorbě základů, které by měli být hotové na konci srpna 2008. Následně začne výstavba vlastních nemocničních objektů. Podle plánu by měly stát již na začátku jara příštího roku. Od dubna do června pak dojde k propojení pavilonů C a D.

Nové komunikace v areálu nemocnice, zpevněné plochy, výsadba stromů a hlavně vybavení budov zdravotnickou technikou zakončí projekt v prosinci roku 2009.

„V závěrečné fázi projektu modernizace nemocnice ještě dojde k demolici budovy H, kde je dosud zajišťován provoz transfuzního odběrového centra. To se přemístí do budovy F,“ dodal Roman Boček.

Při stavbě není provoz nemocnice nijak závažně omezen, nicméně s ní souvisí nepříjemné zhoršení podmínek, jako je zvýšená prašnost a hlučnost. To je ale malá daň za budoucí výrazné zlepšení služeb a prostředí nemocnice.

Autor: Zbyšek Seifert

Místo události:
1.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení