Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové vyhlášky mají v Kosově Hoře zlepšit vztahy

Kosova Hora – Pálení listí a hluk o svátcích, volné pobíhání psů a nepořádek na veřejném prostranství. To je to, co trápí Kosovu Horu. Pomoci by měly tři nové, obecně závazné vyhlášky, které zastupitelé schválili koncem roku. „Vyhláška z minulého roku stanovuje podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů v obci a dává možnost spalovat pouze suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami. Jediným dnem, kdy nelze provádět ani tuto činnost, je neděle a státem uznané svátky," připomíná starostka Lenka Havlíčková.

31.1.2014 2
SDÍLEJ:

Psí útulek - ilustrační fotoFoto: Archiv ACW Saloon

Bolestí Kosovy Hory, jako i jiných měst a obcí v regionu, je volné pobíhání psů. Na tuto problematiku pamatuje letošní vyhláška. „Upozorňuje, že na veřejném prostranství obce je možný pohyb psů pouze na vodítku a s podmínkou, že psi budou označeni zavěšenou evidenční známkou, kterou vydá obecní úřad při zaplacení místního poplatku ze psů. Dále se na veřejných prostranstvích v zastavěných částech obce zakazuje výcvik psů. To, že chovatelé a vlastníci psů jsou povinni neprodleně odstranit exkrementy způsobené psem na veřejném prostranství, by mělo být v dnešní době už naprosto jasné. Bohužel, praxe je jiná," hodnotí starostka.

Uvedla, že s výcvikem, ale především s volným pobíháním psů nemají dobré zkušenosti. „V několika případech došlo dokonce k napadení lidí psy," dodává.
Dalším fenoménem současnosti je hluk a bezohlednost k okolí. O tom hovoří loňská vyhláška, která zakazuje o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu v době od 6 do 9 hodin a od 12 do 22 hodin veškeré práce spojené s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk.

„Hlučné činnosti jsou problémem především v hustější zástavbě obce a v rekreačních oblasti. Chápeme, že tyto práce je nutné na vesnici i v rekreačních oblastech udělat a pro někoho je to možné právě jen o víkendech. Proto se vyhláška soustředila hlavně na neděle a svátky, ale i v těchto dnech je možné hlučné činnosti provádět mezi devátou až dvanáctou hodinou dopoledne. Chceme tak dát možnost jak těm, kteří potřebují pracovat, tak i těm, kteří si chtějí po právu alespoň jeden den v týdnu odpočinout," přidala vysvětlení k třetí obecní vyhlášce Lenka Havlíčková. MARIE BŘEŇOVÁ

Autor: Redakce

31.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení