Obec totiž nechala vybudovat u mateřské a základní školy nové dětské hřiště. „Slouží nejenom pro děti ze školky, ale odpoledne ho mohou využívat všechny děti. Hřiště je v klidové zóně a navíc je oplocené, tudíž je i pro nejmenší zcela bezpečné,“ řekla Deníku starostka Hvožďan Markéta Balková. Na jeho budování získala obec prostředky z dotačního programu FROM Středočeského kraje, podobně jako na rekonstrukci školní tělocvičny. Dtaci získala obec v květnu a to v částce 3,7 milionu korun. Za tyto peníze se také rekonstruovala a zateplila střecha na budově základní školy včetně výměny krytiny, svodů a hromosvodu. Vyměněna jsou okna a vnitřní dveře ve škole a také osvětlení v tělocvičně.

V současné době se ještě dokončují malby v tělocvičně a parkety na podlaze čeká broušení. Konečnou fází rekonstrukce školní tělocvičny bude domalování hracích ploch.

„Příští jaro doděláme z této dotace ještě zateplovací fasádu na tělocvičně a spojovací chodbě. V současné době dosahují náklady na tento projekt částky zhruba čtyř milionů. Je to přeci jen starší budova a tak se při rekonstrukci objevily nějaké vícepráce. Obec se podle podmínky dotace musí podílet na dofinancování projektu částkou minimálně ve výši pěti procent," dodala starostka.