Podle původních záměrů při modernizaci jinecké posádky měli být vojáci z dělostřeleckého oddílu v Pardubicích už nyní v jinecké posádce. Přesun ale armáda neustále oddalovala. V Jincích totiž nepokračuje modernizace kasáren podle původního plánu. Zdržely ji už předloňské škrty ve státním rozpočtu, kdy došlo také na resort ministerstva obrany.
Přes všechny možné spekulace týkající se odkládání přesunu pardubických vojáků do Jinců se ale ministerstvo zřejmě rozhodlo a připravuje se podrobný harmonogram, jak postupovat.

„Podle informací z Generálního štábu AČR se připravuje harmonogram přesunu 131. smíšeného dělostřeleckého oddílu do posádky Jince. Předpokládá se, že oddíl bude přesunut do konce roku 2010,“ uvedl Radko Čapek z tiskového odboru ministerstva obrany.
Potvrdil to i jinecký starosta Josef Hála, kterého resort obrany informoval. „Musíme se na to připravit. Pro nás bude mít příchod dalších vojáků efekt jedině v tom případě, kdy jim budeme moci něco nabídnout. Jednáme s dvěma firmami, protože chceme postavit bytové domy. Chceme, aby noví vojáci u nás bydleli, posílali děti do školy a nakupovali tady,“ řekl Deníku jinecký starosta Hála.
V jinecké posádce je v současné době asi 1200 lidí, včetně vojáků, kteří momentálně slouží v mezinárodní misi v Kosovu. Podle armády má přijít do Jinců z Pardubic asi 600 nových lidí.

V souvislosti s pozastavením výstavby posádky a s ohledem k faktu, že do roku 2015 končí životnost výzbroje dělostřelců, se už dávno objevily neoficiální informace, že jinecká posádka do budoucna zanikne. Z toho důvodu ještě nedávno nebyl o realizaci přesunu pardubických vojáků přesvědčený ani starosta Jinců Josef Hála. „Máme obavy, co se bude dít do budoucna. Když v obci něco plánujeme, je pro nás limitujícím faktorem, kolik lidí bude v posádce,“ uvedl ještě před časem Hála s tím, že když si uvědomí, kdy končí životnost techniky dělostřelců a vzpomene na možné vybudování radaru u Míšova, tak to všechno do sebe nějak podivuhodně zapadá.

„Ve výzbroji jinecké brigády jsou samohybné kanónové houfnice a 122mm raketomety. Dále pak prostředky průzkumu Sněžka a radiolokátor ARTHUR. O přezbrojení zbraňových systémů je v této době předčasné hovořit. Jejich životnost je minimálně do roku 2015, eventuální přezbrojení bude plánováno v následujících letech,“ reagovala tenkrát Monika Machtová z ministerstva obrany.