Ve vyšších ročnících učebních oborů či nástavbovém studiu se občas objeví maminka s malým dítětem. „A právě jim je miniškolka určena primárně, aby měly tyto maminky dostatek času na studium. Ale dětská skupina je otevřena i pro ostatní veřejnost a slouží nejen jako klasická školka, ale také na denní hlídání. Pokud si maminky potřebují například něco ve městě zařídit či si chvíli odpočinout, mohou k nám dát dítě třeba jen na tři čtyři hodiny," vysvětlil ředitel školy Jiří Kolín.

Miniškolka je určena dětem od dvou do šesti let a nahrazuje povinný rok školky před nástupem dítěte do základní školy. Jelikož učiliště mimo jiné vzdělává kuchaře a má ve svém areálu kuchyni i restauraci, o jídlo pro děti je postaráno. Maminky si ale samozřejmě mohou přinést svačiny a obědy vlastní.

Práci s dětmi se věnuje zkušená učitelka mateřské školy s dvacetiletou praxí v tomto oboru. „Školka vznikla přestavbou minibytů, které původně sloužily pro zaměstnance učiliště, ale již více než 20 let nebyly využívány. Stavebními úpravami vznikla jedna velká místnost s oddělenou kuchyňkou a sociálním zařízením. Vše je nově a moderně vybavené, kontrola z Krajské hygienické stanice žádné závady neshledala," uvedl Jiří Kolín s tím, že děti mohou ke svým hrám využívat celý areál učiliště včetně zahrady či sportovního hřiště.

Dětská skupina s kapacitou zhruba deseti míst je podle potřeby otevřena od rána do odpoledne a zájemci o umístění svých dětí by se měli hlásit dva dny předem na telefonním čísle 724 236 152, kde lze získat také další informace. Karel Souček