VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový obor, jediný v kraji, láká do školy v Dubně také dívky

Dubno – Dnes už dospělí zedníci, automechanici, zámečníci či elektrikáři a instalatéři na školní roky v učilišti 
v Dubně vzpomínají s určitou nostalgií, někteří rádi, jiní méně. Nálepka s pověstí školy pro děti s nejhorším prospěchem už v tomto případě úplně neplatí. Školní areál po rekonstrukcích prokoukl a vidět tu můžeme i hloučky dívek, které přilákal loni otevřený nový obor, jenž se neobejde bez výuky úpolových (bojových) sportů. K tomu nyní v SOŠ a SOU Dubno slouží speciálně vybavená tělocvična, ve které studenti prvního ročníku nového oboru při čtvrtečním slavnostním otevření předvedli, co se už stačili naučit a rozhodně se nemají za co stydět.

11.4.2016
SDÍLEJ:

Slavnostní otevření tělocvičny na úpolové sporty v SOŠ a SOU Dubno.Foto: Markéta Jankovská

„V Příbrami tak vzniká projekt, kdy zájemci o získání odbornosti v oblasti bezpečnostního a právního vzdělání mohou získat jak středoškolské, tak i navazující vysokoškolské bakalářské studium na vysoké škole evropských a regionálních studií," sdělil 
k novému studiu ředitel školy Milan Lehocký.

Při výuce nového oboru vzdělání škola navazuje na několikaleté zkušenosti 
s výukou nástavbového oboru vzdělání Bezpečnostní služby.

„Za krátkou dobu trvání výuky oboru jsme mimo jiné dospěli 
k závěrům, že je nutné vybudování této druhé tělocvičny pro kvalitní zabezpečení výuky předmětu tělesná výchova a příprava, jehož nedílnou součástí je výuka sebeobrany. Je to nutné zejména pro umožnění kvalitních podmínek pro vlastní nácvik, ale také k zajištění bezpečnosti při provádění těchto úpolových sportů," představil Milan Lehocký místnost vybavenou materiálem, který na podlaze i na stěnách tlumí nárazy studentů při nácviku úpolových sportů, což jsou tělesná cvičení, při nichž se v přímém střetnutí s protivníkem usiluje o překonání jeho odporu nebo o jeho přemožení.

Ani žáci a studenti ostatních oborů nepřijdou zkrátka. V areálu školy, kterou provozuje Středočeský kraj, přibudou i další sportoviště jako velká tělocvična, herna na stolní tenis, posilovna, hřiště s umělým povrchem a travnaté hřiště.

„V dalších letech bychom chtěli ještě vybudovat v rámci projektu Sportujeme s úsměvem atletickou dráhu v délce 115 metrů a šířce 7 metrů pro školní tělocvik, požární sport a ostatní zájmovou činnost žáků. Žáci 1. ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost projevili zájem o činnost zájmového útvaru sebeobrana a vedení školy zahájilo jednání o možnostech realizace této zájmové činnosti od letošního září," dodal Milan Lehocký k oboru, který ze čtyřiceti procent tvoří dívky. Tím potvrdil, že se o „chlapecké škole" už hovořit nedá.

Autor: Markéta Lišková

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební místnost v Hlízově.
77

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Bojovník v Muay Thai Bernard Plavec.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení