Na Střední průmyslovou školu a Vyšší odbornou školu je pozval její ředitel Tomáš Hlaváč. Účelem setkání bylo navázaní spolupráce mezi sportovními týmy a školou. Ta otevřela minulý rok nový obor Řízení sportovních a tělovýchovných činností a organizací, který je zaměřen hlavně na studenty, kteří mají vztah ke sportu nebo jsou sami aktivními sportovci.

„Obor byl zřízen hlavně kvůli tomu, že naši školu navštěvuje hodně sportovců z Příbramska. Oni sami po ukončení školy nechtějí odcházet z regionu a my jim chceme nabídnout další uplatnění ve sportovním odvětví,“ řekl ředitel školy Tomáš Hlaváč. V Příbrami působí několik sportovních klubů, které dosahují republikových úspěchů a město skvěle reprezentují.

Fotbalisté 1.FK Příbram i volejbalisté hrají nejvyšší soutěže a pohybují se v horních patrech tabulky. Hokejový tým dosáhl v této sezoně velké úspěchu a měl na dosah postup do vyšší soutěže. Spartak Příbram má jeden z nejlépe zařízených areálu v kraji a cyklisté se na republikovém oválu také neztrácí.
Debata na průmyslové škole se týkala hlavně prezentace nového oboru a také spolupráce klubů, školy a jejích absolventů. „Rádi bychom, aby naši studenti v rámci praxe navštěvovali jednotlivé kluby a poznali na vlastní kůži, jak fungují po manažerské, sportovní i ekonomické stránce,“ přiblížil Tomáš Hlaváč.
Obor samotný nabízí žákům několik směrů, kterými se mohou vydat. Zaměření si vyberou sportovní, ekonomické, biomedicíncké a nebo organizačně technické. Důraz je kladen také na jazykovou vybavenost.

Nastíněna byla možná spolupráce s vysokými školami. „Nyní se chceme soustředit na navázání spolupráce se sportovně zaměřenými fakultami, na které by po ukončení studia mohli naši absolventi přejít a dosáhnout bakalářského titulu,“ přiblížil ředitel průmyslové školy.

Zajímavostí oboru je navázání kontaktu s odborníky, kteří mají ať už s fotbalem, hokejem nebo jinými sporty dlouholetou zkušenost. Ti by na školách měli přednášky a semináře. Mezi zmiňovanými jmény byl třeba bývalý absolvent školy Josef Csaplár, který má velké trenérské zkušenosti z fotbalového prostředí po celém světě.

Většina učitelů by měla být ze zdrojů školy. Svůj postřeh k oboru řekl také současný učitel tělocviku ve škole Roman Vácha: „Všichni, kteří se do oboru přihlásili, museli splnit kondiční testy. V rámci výuku se budou učit a zkoušet vedení hodiny, vést si svůj tréninkový deník a další praktické věci.“
Během tříletého studia můžou žáci získat osvědčení instruktora lyžování, trenérské licence nebo možnost být rozhodčím.
Atraktivní předměty jsou také v nabídce povinně volitelných předmětů. Studenti si mohou vybrat ze čtyř možností: multimédia, sportovní právo, počítačová grafika nebo sportovní a rekondiční masáž. Každý předmět je zaměřen jiným směrem a žák si tedy může vybrat. V jednání je také dálková forma studia.