Jak vznikl nápad na projekt Děti bez mobilu?
Již delší dobu pozoruji, jak se k sobě společnost chová a není to opravdu nic hezkého. Většina lidí je bezohledná ke všemu i ke všem a každý den o tom slyšíme ve zprávách. Agresivita mladistvých stále narůstá a věkový limit trestně odpovědných se snižuje. Je to tím, že se mládež nudí a nemá žádné cíle a nezná hodnoty. Víme to všichni, ale málo kdo s tím něco dělá, a proto jsme vznikli.

Jaké výsledky očekáváte?
Očekáváme přinejmenším zamyšlení. A to konkrétně lidí z řad rodičů. Doba je moc rychlá, každý se honí za svými příjmy a hypotékami a často zapomínáme na to nejcennější a nejdůležitější v životě. A to jsou naše děti. Nahrazujeme jim svůj čas drahými a chytrými zařízeními, které je však při nekontrolované míře degraduje. Rád bych viděl výraz rodiče, když mu po náročném dni přinese dítě z naší akce vaření např. svíčkovou s knedlíkem.

Jakub Jánský je čtyřnásobný otec a předseda nadačního fondu Děti bez mobilu.Je něco, co by Vám působení spolku usnadnilo?
Kdybych chtěl v životě vše lehké, asi bych se do tohoto projektu nepouštěl.  Bylo a bude to jistě náročné, ale všichni, co se na projektu podílí, věří, že to smysl má. Momentálně by nám asi nejvíce pomohlo oslovit více lidí, které by se do projektu rádi zapojili. Finanční pomoc ani moc nezmiňuji, ta je v začátcích vždy dosti komplikovanou záležitostí.

Jak se mohou lidé zapojit?
Zapojit se kupodivu mohou skoro všichni a to je na tom to krásné. Pokud jste ve věku 5 – 18 let, rádi Vás přivítáme jako člena našich akcí. Akce jsou různorodé a pokryjí zájmy všech věkových skupin i obou pohlaví. Jedinou podmínkou je registrace do našeho systému. Pokud jste však hranici dospělosti překonali, můžete se zapojit do druhé a ještě lepší části projektu a to lektorství. Uvítáme i seniory, pro které se nějaká ta akce také najde.

Co by pro Vás bylo největším úspěchem?
Pro nás je největším úspěchem dětský smích. Takto poznáme, že to smysl má a dodá nám vždy další sílu do těžkého boje.