Nová sauna vznikne v budově půjčovny sportovních potřeb. Začátek stavby je naplánován na druhý prosincový týden, první návštěvníci si tak budou moci parní lázeň vyzkoušet už v zimních měsících následujícího roku. Rezervace budou probíhat prostřednictvím online systému.

Výběrové řízení na zhotovení sauny vyhrála příbramská firma Stavos. Část truhlářských prací přitom v rámci úspor provedou svépomocí zaměstnanci Sportovního zařízení města Příbram. Náklady na celý projekt jsou zhruba 1,8 milionu korun.

Rekonstrukce úseku silnice I/18 mezi Líchovy a Břekovou Lhotou.
Obrazem: Kyvadlový provoz na Dublovicku skončil, čekat lze drobná omezení

Podle ředitele Sportovního zařízení města Příbram Jana Slaby je revitalizace minikempu projektem, který má dokreslit kladný dojem z celého areálu. Sauna přinese jeho širší využití, zejména v chladnějších měsících. „Sauna je doplňkovou služba, kterou jsme návštěvníkům slíbili už před covidem a pak jsme byli nuceni její stavbu odložit,“ připomněl ředitel, který kemp vnímá jako nedílnou součást Nového rybníka. „Zaslouží si stejnou pozornost a stojí za to jej zachovat,“ poznamenal.

Součástí celkové revitalizace minikempu bude ještě dovybavení zázemí, vytvoření stání pro karavany a stavba tří nových rekreačních chatek. Na závěrečnou čtvrtou etapu připadnou terénní úpravy v části pro stany.

Ilustrační foto.
Výlov rybníka v Rožmitále: Na slavnost dorazí dechovka i včelaři

Stání pro karavany nabídne až deset míst a nové chatky, které v budoucnu ubytují čtyři až osm osob, budou mít vlastní sociální zařízení a kuchyňku. Patřit k nim má i terasa s úložným prostorem pro kola a další vybavení.

„Nyní už jsou hotové plochy u umýváren v kempu, kde jsou k dispozici pračky se sušičkami, kohout na vodu a výlevka na odpadní vody. Dále pak plocha pro výpust takzvané šedé vody z obytných vozů,“ dodal Slaba.