Lavičky jsou umístěné v horní části Nového rybníka vedle mini kempu. „Místo pro klidovou zónu, bylo zvoleno mimo hlavní ruch kolem pláže a dětských hřišť, ale zase ne příliš daleko, aby bylo v přímém napojení na bistro a pláž,“ řekl ředitel Sportovních zařízení města Příbram (SZM) Jan Slaba.

Studijní lavičky mají stříšku a boční stěny, které zajistí stín a klid od okolního ruchu. „Lavičky mohou sloužit jak studentům, tak vášnivým čtenářům, nebo jen tak k odpočinku,“ doplnil Slaba s tím, že lavičky jsou vlastně náhradou za původně městem slibovaný studijní altán.

V prostoru, kde stály už nefunkční sprchy v těchto dnech vzniká rodinný koutek. Tento prostor si bude možné pronajmout za účelem uspořádání rodinné oslavy, přátelského setkání a podobně. „Mimo tyto rezervace, bude rodinný koutek volně přístupný veřejnosti, v případě pronájmu je však nutno počítat s uvolněním prostoru,“ řekl Slaba a dodal, že SZM může do rodinného koutku zapůjčit i gril.

Druhým rokem také pokračují práce na stavbě dřevěné budovy restaurace. Podle vedení města i Sportovních zařízení města Příbram by měla být hotová letos. „Práce by měly finišovat a doufám, že v polovině června bychom mohli začít minimálně zkušební provoz,“ uvedl Jan Slaba. Budova by kromě občerstvení návštěvníků areálu měla sloužit i pro společenské a kulturní akce.