Sportovní zařízení města Příbram (SZM) přichystaly pro návštěvníky areálu Nový rybník na letošní sezónu velkou programovou novinku, animační programy. Konají se každé úterý, středu, pátek a sobotu.

Animační programy pro děti se konají v hodinových blocích, animátoři s dětmi hrají kolektivní hry, sportují, tvoří výrobky za využití nejrůznějších technik, malují a hrají si. „Program se nese v duchu víl, skřítků a strašidel a využívá velkého potenciálu areálu. Děti si projdou různé atrakce a za pomoci hádanek a rébusů se učí o místní fauně a flóře,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Programy byly zahájeny 1. července a potrvají až do konce srpna. Blok pro větší děti je připraven od půl druhé odpoledne, pro menší od 15 hodin a skupinové animační programy začínají v půl páté odpoledne.

Navíc každý pátek se konají od půl páté odpoledne také tvořivé dílničky, kde si děti vytvoří například vlastní herbář z rostlin a květin, které si samy v areálu nasbírají. Na jednotlivé programy si lze ve Sportovních zařízeních koupit permanentku na celé léto.

„Zejména u páteční dílničky se nákup permanentky může hodit. Některé dílničky na sebe budou navazovat, a čím větší počet z nich děti navštíví, tím obsáhlejší bude jejich finální práce. Co se programu týče, naši animátoři jsou samozřejmě flexibilní, a když zrovna někoho něco v danou chvíli nebaví, máme různé alternativy v záloze,“ vysvětluje Jan Slaba.

Další novinkou v areálu jsou dětské diskotéky, neboli minidisco. Ty se konají každou středu v prostoru SeZaM bistra Nový rybník od 18 hodin. Při nich budou zábavu řídit animátoři, pro děti jsou připravené různé písničky a tanečky.

V současné době se chystají se také animační programy pro dospělé, které budou probíhat formou sportovních tréninků s profesionálním trenérem. „Lekce budou stát stovku za osobu a půjde o takové vyzkoušení si různých skupinových lekcí, od kruhového tréninku po tanec či jógu. Jednotlivé lekce budou konat od 7. července každé úterý v době od 18 do 19 hodin,“ doplňuje informace ředitel SZM.

Kromě těchto aktivních programů může veřejnost letos v areálu Nového rybníku využít také nové hobití domky, rozšířenou lávku na ostrůvek nebo litorální pásmo. To má za cíl zlepšit kvalitu vody v přírodním koupališti. Velkým přínosem litorálu je i estetické hledisko. Rostliny kvetou, rozrůstají se, lákají spoustu druhů hmyzu a jsou i útočištěm mnoha vodních živočichů. Tím pádem se zvyšuje biodiverzita celého okolí.