Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový sběrný dvůr tříděného odpadu v Příbrami byl otevřen

Příbram - V úterý byl zahájen provoz v nově postaveném sběrném dvoře v Příbrami. Nachází se v nezastavěné části města, na jižní straně od areálu stávající čistírny odpadních vod v oblasti Za Balonkou.

23.1.2015
SDÍLEJ:

Sběrný dvůr - ilustrační snímekFoto: Deník

Sběrný dvůr je určen obyvatelům města Příbrami k dočasnému uložení odpadů kategorie O (ostatní) a N (nebezpečné). Byl vybudován díky dotaci poskytnuté v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové výdaje na výstavbu a vybavení sběrného dvora byly přibližně 17,4 mil. Kč, dotace byla vyplacena ve výši cca 13,1 mil. Kč, spoluúčast města činila cca 4,3 mil. Kč. Dotace zahrnuje jak příspěvek Státního fondu životního prostředí ČR (cca 700 tis. Kč, tj. 5 % celkových způsobilých výdajů), tak větší část (cca 12,4 mil. Kč, tj. 85% podíl celkových způsobilých výdajů) hrazenou Evropskou unií z Fondu soudržnosti.

Součástí projektu bylo vybudování skladovacích objektů, vytvoření zpevněných ploch, instalace prvků ochrany areálu před nepovoleným vniknutím, nakoupení velkoobjemových kontejnerů na sběr bioodpadu, objemného odpadu, železného šrotu, plastů, pneumatik a polystyrenu. Pro shromažďování textilu, bílého a barevného skla, nápojových kartonů, plastů a papíru byly pořízeny kontejnery se spodním výsypem. Součástí projektu je i dodávka vnitřního vybavení sběrného dvora, kromě zmíněných kontejnerů pak pořízení lisu na papír a drobné mechanizace (váha, paletový vozík). Na sběrném dvoře bude docházet pouze k úpravě (dotřídění, lisování, drcení) odpadů. Cílem projektu bylo vybudovat kapacitně dostačující sběrný dvůr, který bude sloužit ke shromažďování odpadů od občanů města Příbrami, a vytvoření podmínek pro shromažďování tříděného odpadu, který je možné předat oprávněným osobám k dalšímu využití.

Sběrný dvůr je otevřen v pracovní dny od 9.00 – 18.00 hod. a v sobotu od 9.00 – 12.00 hod. Nově otevřené moderní, čisté a přehledné zařízení nahradí kapacitně a dopravně nevyhovující stávající sběrný dvůr v ul. Gen. R. Tesaříka. Ten bude od 1. března 2015 definitivně uzavřen.

Součástí areálu je i kompostárna, která bude otevřena s počátkem vegetačního období roku 2015. Ta bude zpracovávat biologicky rozložitelný odpad z údržby veřejné zeleně a bude také k dispozici občanům města. Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

23.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení