„Příbramské výstavy nožů a chladných zbraní s názvem Nože se postupně od roku 1992 staly známými i za hranicemi České republiky. Od počátku jsou dostaveníčkem profesionálních i amatérských výrobců nožů a chladných zbraní, dále pak těch, jež očarovaly nože a chladné zbraně a sběratelů, ale i těch co potřebují pro práci či ve volném čase nůž,“ říká za pořadatele Pavel Formánek z Příbrami.

Lze je bez rozpaků označit jako nevyhlášeným svátkem čepelí a se vší pravděpodobností jsou i místem, kde je možné v České republice vidět i zakoupit na jednom místě nejvíce nožů, od těch ryze pracovních až po umělecká díla ve tvaru nožů.

„Co do počtu vystavujících i návštěvníků je to největší výstava svého druhu. Je to i výstava s nejdelší tradicí v České republice a jako jediná je koncipována tak, aby byla zajímavá, jak pro odborníky, tak i pro laiky, tedy, aby zde našli svůj nůž sběratel i žena do domácnosti, ale i kluk svůj první nůž,“ konstatoval Formánek.

Na výstavě budou již tradičně k vidění i k zakoupení nože převážně řemeslných výrobců a tovární výrobky našich i zahraničních firem. Nebudou chybět ani repliky k dekoračním účelům, stejně tak jako staré sběratelsky zajímavé nože a chladné zbraně nebo nože kamenné. Zájemci si tak mohou vybrat nože v cenové relaci od několika desítek korun až po několik desítek tisíc korun.

Pod širým nebem budou doprovodné programy – například polní kovárny v činnosti, tábor lovců kožešin TRAPPERS´ CORRAL W.I.-CZ, dále pak tábor Keltů a Slovanů s ukázkami boje, ukázky práce řezbářů, ukázky carvingu – zdobení zeleniny a ovoce vyřezáváním a ražba pamětních mincí. K dobré pohodě jistě přispěje živá hudba.

V současné době je podle pořadatelů přihlášeno přes sto účastníků výstavy. Mimo vystavovatelů z Čech, to budou i vystavovatelé ze Slovenska, Německa, Polska, Maďarska, Ruska, Gruzie, Ukrajiny a Japonska.

Bližší informace je možné najít na www.noze-cz.cz a na mailu noze-cz@volny.cz.

Program: V sobotu otevřeno od 10. 9. od 08.00 do 18.00 hodin, v neděli 11. 9. 09.00 do 12.00 hodin.

Sobotní program:
11.00 - 13.00 - Vystoupení kapely Pohodáři
13.30 - 15.30 - Vystoupení kapely Od plotny skok
16.00 - 18.30 - Vystoupení kapely ProVokace s krátkou přestávkou
od 19.00 - Vystoupení kapely Trosky Praha.

Vstupné na výstavu, na celý den je 60,- Kč, pro děti 30,- Kč.
Příbramský deník je mediálním partnerem výstavy Nože 2011.