Vedení města se na začátku září formou ankety obrátilo na veřejnost s otázkou, zda provozovat lyžařský areál Padák, nebo finanční prostředky raději investovat do dílčí modernizace aquaparku. V anketě se shromáždilo přes 1200 hlasů, třetina byla ale podle radnice zmanipulována tak, aby vyhrál Padák. „Z jedné IP adresy například v čase od jedné hodiny po půlnoci do pěti hodin ráno přišlo 170 hlasů," dodal Švenda.

Povolení vícenásobného hlasování vycházelo podle radních z toho, aby mohli hlasovat i uživatelé se sdílenou IP adresou.

Podle něj nebyla anketa dostatečně zajištěna proti vícenásobnému hlasování z jednoho počítače.

Ve hře přitom byla téměř dvoumilionová podpora pro areál na Padáku. Radní ještě před začátkem ankety upozorňovali, že pokud nastanou vhodné podmínky pro lyžování a začne se v prosinci lyžovat, celkové předpokládané náklady na provoz areálu se vyšplhají až na částku zhruba 1,8 milionu.

Radní proto názory Příbramáků zjišťovali i pomocí sociálních sítí. „Udělali jsme takový pokus na facebooku, kde jsme získali naprosto odlišnou odezvu. Zhruba devadesát procent je pro investici do aquaparku," upřesnil místostarosta.

Vedení města se chce ještě nějakou formou obrátit i na neinternetovou veřejnost a ke zjištěným informacím přihlédnout. Rozhodnout by radní měli na příští radě města. Město tedy podle něj buď zahájí přípravy na provoz Padáku, nebo dá zelenou modernizaci plaveckého areálu. V úvahu by připadaly i další investice, například rekonstrukce estrádního sálu v divadle, radnice ale chce, aby tyto prostředky směřovaly do sportu.