Mezi ženami a dívkami je o kurz obrovský zájem. Ženy a dívky, které se přihlásily do kurzu sebeobrany začínajícího v únoru a z důvodu kapacity nebyly přijaty, mohou počítat s tím, že se zopakuje v druhé polovině roku. Zájem o sebeobranu předčil očekávání organizátorů.

Také čtěte: Příbramská radnice chce uspořádat Den sportu

„Jsme velice rádi, že ženy a dívky mají o tento kurz takový zájem. Pravdou zůstává, že poprvé v letošním roce bude kurz zcela zdarma. Hlavním důvodem je, aby se mohly zúčastnit i ženy, pro které by byla nepřijatelná jakákoliv částka z důvodu napjatého rodinného rozpočtu," uvedla pro městský zpravodaj příbramská místostarostka Alena Ženíšková.

Návštěvnice kurzu se dozvědí, jak rozpoznat hrozící nebezpečí, jak ochránit svůj osobní prostor a reagovat na fyzický útok, jak opustit místo konfliktu, jaké jsou možnosti reakce na útok nebezpečnou osobou nebo jak vyřešit konflikt bez fyzického kontaktu.

Nepřehlédněte: Parkovacích míst přibývá a stále je to málo

Organizátoři zavedli u kurzu, který je zdarma, jedinou podmínku a tou je jedna možná absence. „V případě opakované nepřítomnosti dojde k vyřazení a přijetí další zájemkyně v pořadníku. Taková pravidla nastavujeme kvůli vysokému zájmu," řekla velitelka městské policie Jaroslava Vodičková.