Služby nízkoprahového centra a noclehárny nejsou poskytované zdarma. Například poplatek za poskytnutí přenocování a lůžko je 40 korun, za vyprání prádla 20 korun, polévka nebo osobní hygiena stojí 10 korun. Vedení města před otevřením centra mluvilo o tom, že ti, kteří budou chtít služeb využít a budou bez finančních prostředků, si budou moci pobyt odpracovat. „Máme vypracovaný systém kreditů, ty klienti získají za nejrůznější pracovní činnost například v technických službách a následně je pak vymění za služby tohoto centra,“ vysvětloval tehdy ředitel Centra sociálních služeb Jan Konvalinka.

Samozřejmě není podmínkou, že bezdomovci musí pracovat jen v technických službách, kredity mohou získat i za práci v okolí centra. „Je potřeba tady ještě dodělat okolí jako třeba vysadit tu nějaké keře květiny a i za to mohou získat kredity pro služby v centrum,“ řekla při otevření centra místostarostka Alena Ženíšková.

V současné době podle radnice možnost vydělat si na nocleh nebo nějakou jinou službu centra využívá asi 20 procent jeho klientů. „Někdo nevyužije ani jeden ze systémů, ani nezaplatí a využije jen teplou židli, ta je zdarma. Podařilo se nám ale zaměstnat dva lidi v areálu Nového rybníku. Jeden z nich si chce ušetřit na ubytovnu,“ popsala současnou situaci příbramská místostarostka. V současné době je kapacita noclehárny na Rynečku zcela naplněná, to znamená, že je obsazeno všech 24 lůžek. 

Nízkoprahové denní centrum o ploše přibližně 300 metrů čtverečních má z několika místností. Střed tvoří hlavní pobytová místnost se stoly a několika desítkami míst. Odtud vedou dveře do ošetřovny, kuchyňky, zázemí pro zaměstnance, kanceláře pracovníků centra nebo hygienického zařízení. Tato část objektu bude využívána pro denní centrum. V druhém křídle budovy se nacházejí tři místnosti pro přespání s celkem 24 lůžky, které slouží jako noclehárna, a to především v zimě, kde teploty dosahují pod bod mrazu. Jedna místnost je pro ženy, dvě pro muže. 

Umístění centra do areálu bývalé výtopny na Rynečku část veřejnosti vnímala negativně a dokonce poslali radnici petici s asi 400 podpisy, ve které žádali jeho umístění jinde. Vedení města rozhodlo o přemístění zařízení do této části města z několika důvodů. Jednak v prostorách v ulici Na Příkopech platilo město nájem a za druhé jeho kapacita nebyla dostačující. „Především v zimních měsících kapacita v původních provizorních prostorách v ulici Na Příkopech neodpovídala poptávce. Bývalý objekt byl také v dezolátním stavu a klienti sociálních služeb i zaměstnanci museli trávit čas v naprosto nevyhovujících prostorách,“ připomněla Alena Ženíšková. 

Na současné centrum pro lidi bez přístřeší bude také dohlížet kamera městského kamerového systému. K jejímu umístění došlo v rámci jeho modernizace, aby se rozptýlily obavy především místních obyvatel z možného hluku, rušení nočního klidu a podobně. „Myslím, že se nám ty obavy rozptýlili, že kolem denního nízkoprahového centra je klid. Byl tam sice problém, kdy se mezi na místo vedlejším Albertem a centrem stahovali lidí pod vlivem alkoholu, dělali tam nepořádek a podobně, ale to se podařilo ve spolupráci s majitelem pozemku vyřešit,“ uvedla místostarostka s tím, že popelnice obchodu budou přesunuty jinam, aby bezdomovce nepřitahovaly.