O nutnosti opravy se ve městě mluví už od roku 2016 a podle původních plánů měla už být v plném proudu. Ovšem komunální volby v loňském roce poněkud zamíchaly kartami a v souvislosti s dalšími okolnostmi by se s pracemi mělo začít až v příští roce.

Kromě data se ale také změnila částka, na kterou má celá akce vyjít a z původních 250 milionů je v současné době částka 405 milionů korun. Což podstatně mění situaci a také názory některých zastupitelů i veřejnosti.

Kvůli opravě bazénu se zastupitelé sešli na neveřejném setkání minulý měsíc a z výsledků diskuze vyplynulo, že většina z nich si stále přeje akci zrealizovat. I když s některými výhradami.

Podle bývalého radního pro ekonomiku a nyní člena finančního výboru Václava Dvořáka je podmínkou pro úspěch realizace rekonstrukce vytvoření plánu investic na další roky. To aby zastupitelé před samotným rozhodováním o opravě a výši úvěru, který by ji měl z části pokrýt, věděli, jaké budou možnosti města v letech, kdy ho bude město splácet.

„Rozpočtový výhled má povinnost vytvářet každá obec ze zákona, my ho nyní aktualizujeme a myslím si, že během května respektive do zasedání finančního výboru na konci května bychom měli mít jeho aktualizovanou verzi,“ řekl místostarosta Martin Buršík, který má na starosti především oblast financí a investic města.

Aktualizovanou verzi napjatě očekává i Václav Dvořák, který se v minulém období právě na chystané rekonstrukci podílel. „Investice takového rozsahu, jako je plánovaná rekonstrukce bazénu, poměrně zásadně zasáhne do schopnosti města budovat nové investice,“ upozornil a varoval zároveň před možnou lehkomyslností města.

Rekonstrukcí bazénu se budou zabývat na svém zasedání i zastupitelé 20. května od 16 hodin. „Bude se jednat o záměru zadat soutěž na jeho opravu,“ uvedl starosta Jindřich Vařeka.