Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O stromy a keře v Mokrovratech se postaráme, slíbili školáci

Mokrovraty – V budoucnu pět metrů vysoké okrasné jabloně a dvoumetrové keře tavolníku budou poskytovat stín dětem na novém hřišti v Mokrovratech. Děti z tamní základní a mateřské školy se byly také v pondělí na jejich výsadbu podívat.

20.4.2016
SDÍLEJ:

V DOBĚ, kdy jabloně byly ještě na cestě, sledovaly děti se zájmem výsadbu keřů u plotu nového hřiště.Foto: archiv nadace

„Na místě pak slíbily, že se budou o pět stromů a devadesát keřů po celý školní rok poctivě starat," sdělil Příbramskému deníku Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Čechy, jejíž nadace přispěla na novou zeleň 80 tisíci korunami.

Hřiště nahradilo tělocvičnu

„V roce 2014 jsme získali od Nadace ČEZ finanční prostředky na pořízení Oranžového hřiště na zeleném prostranství proti budově školy. Všechny děti z obce ho využívají nejen během výuky, neboť nemáme tělocvičnu, ale pochopitelně i ve svém volném čase. Zdálo se nám ovšem, že zde ještě něco chybí. Proto jsme neváhali, a přihlásili se do grantového řízení Stromy, abychom okolí hřiště ještě trochu vylepšili. Za plotem na jižní straně proto dnes pro nás odborná firma vysazuje pět okrasných jabloní, jejichž koruny budou na hřiště vrhat příjemný stín, a devadesát tavolníků, které zase zamezí prašnosti při nepříznivých povětrnostních podmínkách," uvedla starostka Stanislava Ecklová.

Martin Cibula z páté třídy za děti ze školy i mateřinky slíbil, že se budou všichni společně o novou zeleň vzorně starat. „Jsme rádi, že máme Oranžové hřiště přímo u naší školy. Využíváme ho jak k plnění různých výukových programů, tak i ke hrám a odpočinku. Jsme rádi, že se zde nyní vysazuje nová zeleň, která se stane domovem mnoha zvířátek a ptáků. Pro nás pak bude objektem informací a zdrojem pozorování během prvouky a přírodopisu. Jsme rádi, že se budeme moci o stromy a keře starat, protože tím chráníme přírodu," řekl s trochou trémy v hlase Martin.

Děti prvně jako pečovatelé

Česká města a obce nově vysazují nebo obnovují stromořadí s podporou Nadace ČEZ od roku 2011. Díky neustávajícímu zájmu žadatelů o grant se již podařilo vysadit zhruba dvě stě alejí a letos k nim přibudou desítky dalších.

„Dlouhodobě pomáháme městům a obcím, jež si uvědomují pozitivní vliv zeleně ve svém okolí. Těší nás, že nových stromů si váží i jejich obyvatelé, kteří jim po výsadbě i nadále věnují celoroční péči. V případě Mokrovrat je zvláště potěšující, že hlavními pečovateli se stanou děti," uzavřela ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Pozitivní vliv stromů se dotýká mnoha oblastí lidského života. Správně umístěná zeleň snižuje negativní důsledky urbanizovaného prostředí, je schopná zvyšovat vlhkost vzduchu, tlumit výkyvy teploty i nežádoucí proudění vzduchu. Je významným producentem kyslíku a částečně také vzduch zbavuje škodlivých plynů. Snižuje prašnost i hluk, plní důležitou estetickou funkci.

Autor: Redakce

20.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Za svou celoživotní práci pro skauting získal Merkur v roce 2003 skautské vyznamenání Řád stříbrného vlka a v letošním roce dokonce Řád sv. Řehoře Velikého, který mu udělil papež František.
4

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek. A podle informací Deníku byla řeč i o tom, že si své postoje nebudou vzkazovat přes média.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.

Volby na Příbramsku: volit jde i při závodu

Příbvramsko /INFOGRAFIKA/ - Desetitisíce voličů během několika hodin zamíří do volebních místností. Volby odstartují ve 14 hodin ve 228 volebních okr-scích v celém příbramském okrese a své kandidáty do Parlamentu ČR v nich bude volit přes 90 000 voličů.

Jan Tománek zakončil závodem v Poreči velmi úspěšnou sezonu

Poreč – V neděli absolvoval handicapovaný sportovec Jan Tománek poslední plánovaný závod své letošní, veleúspěšné sportovní sezony, během které se stal mistrem světa v 70.3 Ironmanu nebo dokončil legendární Vasaloppet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení