Na bezpečnost osob, majetku a na veřejný pořádek bude dohlížet dostatečný počet policejních hlídek, půjde především o místa s vyšší koncentrací osob, jako jsou nákupní centra, nádraží, trhy nebo církevní akce.
Na silnicích bude také posílený výkon služby, zejména v místech s vyšším dopravním zatížením. „Policisté se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, telefonování za jízdy apod. Cílem je snížit nekázeň účastníků silničního provozu a dopravní nehodovost,“ řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policie očekává zvýšení hustoty provozu kvůli odjezdu na chaty, chalupy a do turistických lokalit. V pondělí se následně budou lidé vracet zpět do svých domovů. „V tomto období, s ohledem na teplejší počasí, vyrazí na komunikace také první motorkáři, ani ti proto nezůstanou stranou zájmu příslušníků policie,“ připomíná Schindlová.

Předpokládá se, že vyjedou i tzv. sváteční řidiči nebo ti, kteří přes zimu z důvodu klimatických podmínek nejezdí. Motoristé by proto měli být ohleduplní a počítat s tím, že mohou potkat šoféry, kteří řídí pouze párkrát v roce.

„Velikonoce jsou tradičně spojeny s požíváním alkoholu. Někteří pak neváhají usednout za volant, ohrožují tím však nejen sebe, ale i ostatní. Hlídky proto budou kontrolovat řidiče, zda nejsou pod vlivem omamných látek,“ varuje na závěr policejní mluvčí.