„Přihlásilo se 56 zájemkyň, takže se těšíme na plnou tělocvičnu,“ řekl instruktor oddílu krav maga KAPAP Michal Janoušek. Sebeobrana pro ženy má podle něj svá specifika, protože většinou musí čelit sexuálně motivovanému útoku. Tomu také Michal Janoušek celý seminář přizpůsobuje.

„V rámci tříhodinového kurzu vysvětlujeme holkám a ženám, jak se bránit, ale i jak předcházet možným krizovým situacím a rizikům napadení,“ vysvětlil Janoušek a dodal, že podle něj v takovém případě není nutné se s útočníkem nějak dlouze prát, ale potřeba se z krizové situace co nejrychleji dostat a utéct pryč.

Účastnice kurzu se nejen naučí techniky sebeobrany vycházející z bojového umění izraelské armády, ale také jak správně posilovat a udržovat se v kondici.

Zúčastnit se ale podle instruktora může každý, není téměř žádné omezení a to včetně věku. „Nejstarším účastníkem kurzů sebeobrany byl devětasedmdesátiletý pán, který odchodil celý rok, chyběl jen dvakrát, což potvrzuje, že tréninky jsou opravdu pro každého,“ dodal Michal Janoušek.