V Příbrami se většinou volí v budovách základních škol, ale například v části Zdaboř jako volební místnost slouží hasičská zbrojnice, stejně je to i v některých osadách jako třeba v Orlově na pokraji Brd. „O volby je velký zájem, vydali jsme kolem 600 voličských průkazů,“ uvedla tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

V sobotu dopoledne se mezi voliče zařadí i pacienti Oblastní nemocnice Příbram, kam za nimi s volební urnou přijdou členové volební komise. „ Novou hlavu státu u nás bude volit 50 pacientů,“ prozradil tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota s tím, že jde o nový rekord. Zatím nejvyšší počet zájemců byl 42 z loňských parlamentních voleb.

Možnost odevzdat svůj hlas dostanou i vězni v příbramské věznici na Bytíze. Zatím ale není jasné, kolik odsouzených se nakonec k urně vydá, přestože zájem o volby projevili. „Konečné číslo voličů se nakonec liší, protože dost často si to na poslední chvíli někteří rozmyslí,“ vysvětlila Milena Pálková z příbramské věznice.

Také v Sedlčanech vyrazí lidé k volbám a mimo jiné jednou z volebních místností budou i prostory městského muzea, kde přípravy na volby včera trochu komplikovaly instalaci nové výstavy Ve stínu impéria o Germánech a Římanech na našem území.