Už nyní je jasné, jaké koledy budeme společně zpívat. Ke třem, které jsou nejznámějšími a které zpíváme každoročně (Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma), jste sami svým hlasováním zvolili další trojici koled – Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Na Příbramsku jsme vloni zpívali na třech místech. Nejvíce se vás sešlo, zhruba 70, na náměstí 17. listopadu v Příbrami. Zpívalo se ale třeba i v sedlčanském domově seniorů a na návsi ve Vacíkově.

Letos již víme, že se koledy budou zpívat opět ve Vacíkově, nově v Chotilsku a v Obecnici (všem svítí na mapě hvězdička) a lidé v dalších obcích jako v Novém Kníně a Příbrami se na akci společně domlouvají. Například starosta Nového Knína Tomáš Havlíček je členem party muzikantů a na zpívání se prý moc těší. V Obecnici se děti a dospělí sejdou zřejmě u Obecního domu, kde zpěv mohou odstartovat šikovné knihovnice.

Pokud máte zájem si s námi zazpívat, sledujte Příbramský deník, kde budeme zveřejňovat místa, která se připojí.
Zpívat můžete všude. Stačí k tomu málo. Prostě a jednoduše se domluvit s lidmi ve svém okolí – je jedno, zda budete zpívat na náměstích, návsích, v parku, v domově důchodců, ve firmách, ale klidně i v hospodě či na jakémkoliv dalším místě. Ideální je přihlásit se na webu www.ceskozpivakoledy.cz.

Můžete ale zavolat i do redakce na telefonní číslo 318 624 275, kde vám řekneme podrobnosti.