Z městské části Příbrami – Zdaboře se pomalu ale jistě začíná stávat obchodní zóna. V současné době totiž pokračují rovnou dvě stavby velkých obchodních center v této lokalitě.
První stavbou je již několikrát zmiňovaný obchodní řetězec Tesco, který rychle vyrůstá vedle kruhového objezdu v Žežické ulici. Součástí obchodního domu bude také hobby obchod OBI. „Nějaký obchod pro kutily mi tu vždy chyběl,“ řekl Zdeněk Přibyl z Příbrami. Podle něj ho už nebavilo shánět po celém městě nějaký zlepšovák pro kutily, aby nakonec zjistil, že pro něj musí nejblíže do Prahy.
„Budu rád, když takový obchod bude po ruce a všichni bezradní kutilové nebudou muset do vzdálených měst,“ dodal Zdeněk Přibyl. Jiní se na to ale dívají z opačného pohledu.
„Vždy, když mě manželka donutí nakupovat v nějakém super nebo hyper marketu, mám z toho husí kůži. Je to na mě moc velké, a když tam chce člověk najít nějakou konkrétní věc, tak aby si na to vzal mapu,“ řekl Josef Hampejz z Příbrami. Dalším nákupním centrem má být prodejní pobočka firmy Studio Moderna.
Ta je známá pod názvem Top Shop, jejíž výrobky mohou lidé znát z televizního prodeje. Své zboží nabízí z oblasti elektra nebo domácích či sportovních potřeb.
Menší prodejny se smíšeným zbožím se rostoucí konkurence neobávají. Prodavač jednoho takového krámku nedaleko Základní školy ve Školní ulici říká, že konkurence hrozí vždy. „Já jsem ale žádný odliv zákazníků nezaznamenal,“ řekl. Jeho slova potvrdil i jeden z nakupujících. „Dokud tu nebyl Penny Market, chodilo sem tolik lidí, co teď,“ řekl.
Na otázku, jestli bude využívat možnosti nakupovat v nových nákupních centrech, odpověděl záporně. „Bydlím tady za rohem, myslíte, že se budu tahat s vodami až z nějakého Tesca?,“ odpověděl s kartonem minerálek v ruce.