„Krajské nemocnice procházejí nebývalým rozvojem a postupně se mění doslova před očima. Přesto ještě zbývají pavilony nebo objekty, které zatím na modernizaci čekají. Nemocnice samotné využívají řadu jim dostupných dotačních programů a nutno dodat, že jsou v tom velice úspěšné. Stále jsou však projekty, na které vhodný dotační titul vypsaný není, přičemž jejich provedení je nezbytné pro zajištění té nejlepší možné péče. A částka více než 240 milionů korun bude využita právě na ně,“ vysvětlil náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Oblastní nemocnice Příbram chce příspěvek od kraje využít na odkup pozemků sousedících s areálem nemocnice za bezmála 24,8 milionu korun.

Ovšem příbramská nemocnice není rozhodně jedná, která má plány. „Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov chystá rekonstrukci pavilonu gynekologie včetně vybudování šestého centrálního operačního sálu celkem za 40 mil. korun a rekonstrukci chirurgického pavilonu za 56 mil. korun. Oblastní nemocnice Kladno získá prostředky na dofinancování právě probíhající rekonstrukce bloku C2 a nové centrální rozvody klimatizace objektu C2, v celkové výši více než 26 milionu korun. Oblastní nemocnice Kolín chce pořídit dva skiagrafické přístroje pro RTG oddělení nemocnice za 23 mil. korun, litotryptor pro urologické oddělení za 22 mil. korun a sonografický přístroj pro RTG oddělení za 5 mil. korun. Oblastní nemocnice Mladá Boleslav chystá rekonstrukci pavilonu L za 43 mil. korun," popsal Michal Kroutil z tiskového oddělení Středočeského kraje.