„O obnovu hřiště usilujeme už zhruba dva roky, kdy se propadlo po opravě kanalizace. Kontaktoval jsem zastupitele Romana Mráze, zda by s tím město nemohlo něco udělat. Bohužel situace se nijak neměnila, proto jsme se s několika místními rozhodli, že budeme situaci řešit sami,“ shrnul vývoj kolem obnovy hřiště člen březohorského osadního výboru Jan Horák.

Koncem června se uskutečnilo jednání mezi osadním výborem a zástupci města a v tuto chvíli nic nebrání tomu, aby Technické služby Příbram v dohledné době dokončily povrchové úpravy. „Další kroky – nátěry nebo nové sítě – budou následovat. Hřiště by měla dostat do výpůjčky Sportovní zařízení města Příbram, správu by měl mít na starosti Jan Horák,“ dodal předseda osadního výboru Tomáš Mosler.

Hřiště Na Cvičně by v budoucnu mělo být zařazeno do městského projektu Sport 2030, kdy by mělo být obnoveno více podobných „plácků“ po celém městě. „Město aktivitu obnovy hřiště Na Cvičně podporuje. V těchto dnech jednáme s osadním výbore například o koupi a instalaci záchranných sítí,“ doplnila místostarostka Zorka Brožíková.