V plánu je jeho využití jako víceúčelového objektu s důrazem na pořádání kulturních akcí. „Jsou tam nádherné a zachovalé prostory jako sklepení, takže část využijeme jako obřadní síň, výstavní síně a budou tu i expozice hasičské a zemědělské techniky, či rozsáhlá expozice sekernictví,“ prozrazuje starostka Markéta Balková. Ovšem tyto expozice ještě nebyly k vidění. S jejich otevřením se počítá začátkem května příštího roku.

Ve špejcharu je také velký sál, je záměr pořádat divadelní nebo koncertní vystoupení. Ostatně již při slavnostním otevření bylo možné ve špejcharu vidět pohádku O pejskovi a kočičce. Obec chce dál navázat v úpravách v navazujícím prostoru kolem koupaliště. „ Loni jsme koupili mlýn, který historicky patřil k budově tvrze a špejcharu a ten také opravujeme,“ dodává starostka Hvožďan.

Součástí slavnostního otevření byl i farmářský a řemeslný trh, ukázky lidových řemesel, kdy se veřejnost mohla například vyrobit dřevěnou píšťalky, vyrazit minci, či vyzkoušet rýžovaní zlata. Nechyběla ani krátká šermířská ukázka, nebo výstava současné zemědělské techniky nebo výstava fotografií mapující proměnu hvožďańského špejcharu.