Nováčci se zdokonalují v manipulaci se zbraní a taktice ve zhoršených klimatických podmínkách. Velitel jednotky k výcviku řekl: „Vojáky v únoru čeká velmi náročné třítýdenní cvičení na Doupově, proto jsme se rozhodli nové vojáky připravit na to, co je bude čekat.“

Sportovní skialpinismus

Dále se členové dělostřeleckého pluku z Jinců zúčastnili ve dnech 9. až 11. ledna přeboru rezortu ministerstva obrany ve sportovním skialpinismu, který se konal už pošesté v oblasti Krkonoš. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 70 závodníků z řad Armády ČR a jednotek Integrovaného záchranného systému.

13. dělostřelecký pluk reprezentovalo 7 závodníků, kteří změřili síly nejen se soupeři, ale i s náročnými podmínky v podobě husté mlhy a velkého množství čerstvého sněhu.

Nejlépe se umístil svobodník Vojtech Neumann (132. do), který obsadil 2. místo v kategorii do 30 let a v celkovém pořadí 4. místo. Ve stejné kategorii obsadil nadporučík Matěj Picka (štáb) 4. místo a v celkovém pořadí 9. místo. V kategorii 31-40 let obsadil desátník Tomáš Bobek (131. do) 3. místo, v celkovém pořadí 8. místo.

Jinečtí dělostřelci zvítězili v turnaji velitele Pozemních sil Armády České republiky.
Jinečtí dělostřelci se utkali v nohejbalovém turnaji
Jinečtí dělostřelci vyhráli ve finále 6:5.
Dělostřelci uspořádali turnaj v ledním hokeji a zvítězili