V sobotu lidé, často i se svými psy, i přes nepřízeň počasí zaplnili barokní areál Skalka nad Mníškem pod Brdy. S rozestupy a rouškami si ale u výdejového okénka a jeho zahrádky příliš starostí nedělali.

Ohleduplnější k sobě byli v neděli návštěvníci okružní naučné stezky Drbákov a Albertových skal na Sedlčansku. Přestože parkoviště přetékalo auty, lidé si mezi sebou udržovali rozestupy a trpělivě čekali až na ně přijde řada na krásné vyhlídce, kam se ode dneška podívají jen obyvatelé katastrálního území obce Nalžovice.

Bylo ale evidentní, že last minute výlety si lidé užívají. Zdravili se navzájem, úsměvy nešetřili, tématy jejich rozhovorů byla okolní příroda, nikoli zpřísnění opatření.

Od pondělí mohou lidé využívat ke sportu a procházkám pouze území své obce. Velikost katastrálních území se však do značné míry liší. Zatímco obyvatelé Rosovic mají volné pole působnosti na území větším než 25 kilometrů čtverečních, ti, kteří bydlí o necelé tři kilometry dále - v Kotenčicích, se mohou realizovat na pouhých 2,32 kilometrech čtverečních.