Při zahájení v zámečku Ernestinum, kde nechyběl ani starosta města Jan Konvalinka (ANO), obdržela šestice osobností spjatých se školou pamětní plakety. Následovala prohlídka školy pro veřejnost, přičemž zájemci mohli zhlédnout také výstavku předmětů připomínajících minulé roky i desetiletí. Obzvlášť zaujala možnost porovnání pozvánek na maturitní plesy.

V rámci oslav také škola na svém webu spustila internetové hlasování o nové podobě loga. Už v pátek odpoledne také škola v rámci oslav přivítala ředitele dalších příbramských škol, představitele místních firem i zástupce kraje jako zřizovatele v čele se středočeským radním po oblast vzdělávání a sportu Milanem Váchou (STAN).

Výročí sice připadalo už na loňský rok, avšak kvůli koronavirovým omezením se oslava mohla uskutečnit až nyní. Škola, která vznikla v roce 1920 jako veřejná obchodní škola s dvouletým studiem a následně zažívala četné proměny i zvraty, nyní nabízí čtyřleté studium na obchodní akademii, rovněž čtyřleté ekonomické lyceum a tříletou vyšší odbornou školu.

Příbramská „ekonomka“ se může pochlubit nízkým podílem absolventů, kteří jsou evidováni na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání – a naopak tím, že téměř čtyři pětiny studentů dále pokračují ve studiu na vysokých a vyšších odborných školách. Daří se také spolupráce s partnerskými školami v zahraničí; včetně stáží či odborné praxe. Konají se ale rovněž kurzy pro veřejnost – jazykové, počítačové i psaní na klávesnici všemi deseti prsty.