Velkokapacitní očkovací centrum fungující pod hlavičkou společnosti MEDITERRA – Nemocnice Sedlčany, jež bylo loni zprovozněno také za spolupráce kraje a města, fungovalo v kulturním domě od 1. března 2021. Od té doby tam bylo podáno bezmála 85 tisíc dávek vakcín (pro milovníky přesných čísel: k 9. únoru jich bylo 84 662); z toho přes 16 tisíc posilujících.

Krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) ve čtvrtek uznale ocenil, že zdejší zaměstnanci zvládali podávat až 700 dávek denně. „Fungování tohoto očkovacího centra tak jednoznačně přispělo k tomu, že patříme k nejvíce proočkovaným krajům v České republice. Jsem také přesvědčen, že vzhledem k celkově dobré proočkovanosti tohoto regionu, a tedy ke snižujícímu se zájmu o očkování, již není třeba toto velkokapacitní centrum udržovat v provozu,“ konstatoval Pavlík. S dodatkem, že pracovníci centra se teď mohou vrátit tam, kde jich je třeba víc: do nemocnic, které se nyní v souvislosti s šířením nakažlivější varianty omikron potýkají s vyšší pracovní neschopností.

Pro tento týden bylo hromadné očkování v Sedlčanech skončeno – samozřejmě mají pacienti možnost domluvit se s praktickými lékaři – avšak od úterka bude fungovat jiné očkovací místo: tentokrát přímo v sedlčanské nemocnici. Ta také na svém webu (nemocnice-sedlcany.cz/ockovani) nabízí podrobnější informace. Aktuálně počítá s tím, že v prvním patře polikliniky se bude očkovat vždy v úterý a ve čtvrtek, a to pouze na základě registrace v rezervačním systému ministerstva zdravotnictví.