Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oční oddělení míří do nového, luxusně vybaveného pracoviště

Příbram – Kdo někdy musel navštívit oční ambulanci v příbramské nemocnici, musel uznat, že by si personál i pacienti zasloužili důstojnější prostředí. Dobrou zprávou pro obě strany je, že se oddělení brzy přestěhuje do špičkově vybaveného pracoviště.

13.12.2013
SDÍLEJ:

Primář očního oddělení příbramské nemocnice Michal Bodnár u jednoho z nejlepších zaměřovacích přístrojů.Foto: Markéta Jankovská

Dokladem toho bylo čtvrteční slavnostní otevření, kterého se kromě vedení nemocnice spolu s primářem očního oddělení Michalem Bodnárem zúčastnil středočeský hejtman Josef Řihák, zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, příbramské radnice i zdravotnické školy.

Součástí otevření nových prostor, kam ještě v noci na čtvrtek stěhováci přinášeli nábytek, byla prohlídka celého oddělení, kterému z pohledu primáře a uznávaného odborníka Michala Bodnára nechybí vůbec nic. „Přicházejí k nám ročně desetitisíce pacientů, kteří tohle oddělení uvítají. Doposud jsme byli ve staré budově, ze které se po více než padesáti letech stěhujeme. Je to takový skok z 19. do 21. století," těší se primář Bodnár na prostředí, kde budou moci kolegové odborníci konečně v plné míře uplatnit dlouholeté zkušenosti.

Oční oddělení získalo nové prostory pro veškeré své zázemí ve dvou patrech komplexně zrekonstruovaného křídla D1 monobloku. Modernizací prošla jak stavební část budovy, tak také všechny technologie včetně zdravotnických. „Rekonstrukce probíhala velmi složitě. Ať už to bylo souběžností s provozem, tak těžkostmi s dokončením stavby a nakonec s vybavením. Mohli jsme tu stát už před rokem, ale neměli jsme tu sílu to dokázat," zmínil na uvítanou mimo jiné ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Hejtman Josef Řihák v projevu podotkl, že jestli je Příbram něčím známá, tak určitě očním oddělením, které ke svému renomé mohou nové pracoviště považovat za vyústění výborné práce primáře Bodnára a jeho kolegů. Zmínil se ale také všeobecně o vyšším a středním zdravotnickém personálu v nemocnici, který by si podle něho zasloužil zvýšit výplatu. „Nedávno jsem tady ležel a musím říct, že sestry ani lékaři to nemají jednoduché. Možná by stálo za to, abychom se my, kteří rozhodujeme o penězích, příští rok zaměřili na zvýšení mezd lékařů a sester. Určitě by se na to v nemocnicích dalo ušetřit na jiných nákladech," přislíbil hejtman Řihák.

Nové prostory využije celé oddělení, tedy ambulance, jednotlivé vyšetřovny, operační sál, lůžková jednotka i stacionář. V nejbližší době tak pacienti, kteří přijdou na ošetření nebo zákrok na příbramské oční oddělení budou mít k dispozici nové, příjemné a vzdušné prostory a vybavení, které je plně srovnatelné s několika špičkovými pracovišti v České republice i v rámci Evropy.

Nové technologie očním lékařům umožní daleko přesnější diagnostiku onemocnění předního (rohovka, čočka, duhovka) i zadního (nový typ OCT a nový elektroretinograf) segmentu a také zpřesnění diagnostiky a léčby glaukomového onemocnění. Samostatnou ambulanci budou mít v novém oddělení také dětští pacienti. Těm je také přizpůsobena čekárna dětské ambulance. Kvalitativně se výrazně posune také diagnostika a léčba onemocnění sítnice. I nový operační sál umožní provádění současných operačních zákroků daleko přesnější a kvalitnější technikou a zároveň i zákroky zcela nové. Cena komplexní rekonstrukce křídla je 200 milionů korun z dotace z ROP Střední Čechy, celková hodnota vybavení očního oddělení je víc než 41 milionů korun z rozpočtu Středočeského kraje. Informace o zahájení provozu poskytne nemocnice co nejdříve, stejně tak i kontakty na oddělení.

Autor: Markéta Lišková

13.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení