Fond oprav a modernizace bytového fondu existoval přes dvacet let a lidé z něj mohli žádat o půjčku na opravu své nemovitosti nebo bytu. Každoročně se konala dvě kola, kdy zastupitelstvo rozhodovalo, kterým žádostem vyhoví a kterým nikoli. Tyto nízkoúročené zápůjčky od města bylo možné využít například na obnovu střechy rodinného domu staršího 10 let, zřízení ekologického topení a ohřevu vody, na úpravu fasády domu nebo na rekonstrukci balkónů či výměny oken a dveří. Ovšem v poslední době žádalo čím dál méně žadatelů, počet podaných žádostí se pohyboval v řádech jednotek maximálně jedné desítky. Ve fondu se tak městu hromadily peníze. 

„Ve fondu leželo několik milionů ladem a nebyly nijak ekonomicky využité. Osobně mi také vadila poněkud přísná pravidla, kdo může z fondu peníze čerpat. Proto jsme přišli s návrhem na změnu,“ řekl radní Václav Dvořák, který má na starosti městské finance. Zřízení nového fondu zápůjček má podle něj dva cíle. Prvním je ekonomičtěji využívat peníze, které v předchozím fondu byly. Druhým je pak rozšířit možnosti, kdo může peníze z fondu využívat. „Nový fond rozšiřuje okruh žadatelů na uživatele nemovitostí města, už to nemusí být jen byty, které mají s městem nějaký smluvní vztah. Například tedy nějaký podnikatel, který je v nájmu v nemovitosti patřící městu a chtěl by tam něco opravit, tak si může zažádat o půjčku od města prostřednictví fondu zápůjček,“ vysvětlil radní Dvořák s tím, že po skončení smluvního vztahu nebude nájemce od města požadovat finanční kompenzaci za provedenou opravu. 

Navíc o peníze si bude moci zažádat i ten, kdo bude chtít pořídit nějaký stroj na úpravu městské nemovitosti, tak jako žádal začátkem roku o dotaci na traktor na úpravu hřiště fotbalový klub SK Spartak.