Loni dobříšští strážníci chytali daňka na náměstí a hada na toaletě v místním obchodě. Největší škodu ale za poslední roky způsobilo řádění divokých prasat na dobříšském hřbitově. Hrozil tehdy i útok na přítomné lidi. Hřbitov byl uzavřen, přivoláni byli myslivci, odbor životního prostředí, některá zvířata byla dokonce i usmrcena.

Sedlčanští městští strážníci prý před lety vyjížděli k volně pobíhajícímu pštrosovi.

Letos o prázdninách měli strážníci jeden společný problém, a to byli volně pobíhající psi. Nejhorší situace je v Dobříši.

„Větší výskyt psů sledujeme už od Vánoc. Od té doby se situace nezlepšila. Už je pomalu nemáme kam dávat, kotce jsou plné,“ řekl Deníku velitel dobříšské městské policie Milan Krejčí. „Jedinou výjimkou byla užovka, se kterou nám pomohl bývalý kolega Radek Branšovský, který se na hady specializuje. Také jsme chytili zraněného krahujce, odvezli jsme ho do Domova fauny v Hrachově,“ doplnil Krejčí.

Pro sedlčanské strážníky je chytání psích utečenců standardní záležitostí, kterou zřídkakdy naruší nějaká výjimka. „Dobré zkušenosti máme s označením psů. Poslední dobou se nám lépe daří dohledat majitele podle štítku na obojku. Dobrý nápad je, když majitel na sebe nechá na úřadu telefonní číslo,“ uznal vrchní strážník sedlčanské městské policie Petr Krch.

Příbramští strážníci také letos chytali jen psy. „Byli jsme přivolaní jednou paní, že jí cizí vlčák potrhal slepice. Letos to byli samí psi, útulek v Lazci má opět plné kotce,“ řekla velitelka příbramské městské policie Jaroslava Vodičková.