Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oddělení sociálně – právní ochrany dětí zahájí spolupráci s Farní charitou

Příbram - S příchodem nového roku získá oddělení sociálně-právní ochrany dětí nového partnera pro posílení sociální práce s rodinami, které mají problémy s výchovou a vzděláváním svých dětí. Farní charita Příbram nyní získala od Krajského úřadu Středočeského kraje rozhodnutí o registraci a tím oprávnění poskytovat sociálně aktivizačních služby pro rodiny s dětmi.

6.12.2013
SDÍLEJ:

Příbramská radnice.Foto: DENÍK/Markéta Jankovská

„Jedná se o ty rodiny, které mají problém například s hospodařením s penězi, v komunikaci s úřady, pravidelnou docházkou s dětmi ke specialistům řešící různé specifické poruchy a hendikepy a podobně," říká Mgr. Robert Dikan, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Tato služba tedy přinese intenzivní podporu, pravidelné provázení a aktivní pomoc rodinám, které nedokážou (např. z důvodu závislosti na návykových látkách, nízké sociální kompetenci apod.) vlastními silami překonat často dlouhodobou krizovou situaci, a v níž je ohrožen zdravý vývoj dětí. Tato služba by měla intervenovat zejména tam, kde mají problémy rodiče sami se sebou, s dětmi, s okolím, případně může hrozit omezení rodičovských práv a umístění dětí do institucionální péče, které je velmi nákladné a požadovaný výchovný efekt nepřináší.

„Výsledkem spolupráce OSPOD a Farní charity Příbram by měla být nejen ochrana zájmů dětí, ale právě také ochrana jejich blízkého okolí, včetně prevence budoucích sociálních a ekonomických problémů, jejichž současné řešení je přes vynaložené úsilí a prostředky neefektivní," vysvětluje starosta Ing. Pavel Pikrt.

Farní charita Příbram bude poskytovat službu formou terénní nebo ambulantní péče, tzn. pracovník charity z podnětu OSPOD do rodiny dochází nebo rodina navštěvuje kontaktní místo charity a zde je zajištěna nebo koordinována sociální práce.

Tato specifická sociální služba ve formě intenzivního provázení rodičů v našem regionu zatím neexistovala, ačkoli její potřeba je vnímána, právě na současné poměry a vývoj, již delší dobu.

„Jsme proto rádi za vstřícnou reakci Farní charity Příbram, která nejen na naše potřeby a oslovení reagovala, ale zajistila také potřebnou registraci a financování služby z prostředků kraje," uzavírá Dikan. Ondřej Šlechtický, mluvčí radnice

Autor: Redakce

6.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení