Soutěže se zúčastnily tří sedlčanské školy, zastoupení měla také Dobříš a Jesenice. Jejich vybraní žáci soutěžili celkem v pěti disciplínách, mezi kterými byly trojskok, hod medicimbalem vzad, skok přes švihadlo, kliky a dribling s míčem. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Barboře Bartákové z Gymnázia a SOŠE Sedlčany, která zvítězila před svou týmovou kolegyní Magdou Bělohlávkovou. Třetí skončila Karolína Jíchová z 1. ZŠ Sedlčany. Soutěži týmu ovládlo Gymnázium a SOŠE Sedlčany, které zvítězilo před 1. ZŠ Sedlčany, 2. ZŠ Sedlčany, 1. ZŠ Dobříš a ZŠ Jesenice.

close Deník podporuje Sazka olympijský víceboj. info Zdroj: Deník zoom_in

Pořadatele mohli být z průběhem akce zcela spokojeni. Potěšily je nejen sportovní výkony mladých, talentovaných žáků, ale především samotná jejich hojná účast. „Jsme rádi, že se oproti minulému roku zvýšil počet účastníků o padesát, což jen dokazuje, že jde o akci, o kterou je zájem. Věřím, že se nám ještě do budoucna podaří základnu rozšířit. Myslím, že jdeme dobrou cestou a je to příslib do dalších let,“ řekl Marinčič.

Odznak všestrannosti je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů.