Do Sedlčanské kotliny se v sobotu a neděli nastěhují terénní vozidla různých typů, aby nejen soutěžila, ale zároveň pobavila návštěvníky. O víkendu se bude v Sedlčanech konat Otevřené mistrovství České republiky v Off Road Trialu.

„Závody se pořádají jako otevřené mistrovství, to znamená, že účastník nemusí mít závodní licenci, vozidlo musí pouze splňovat bezpečnostní předpisy a řidič musí být držitelem řidičského průkazu skupiny B,“ uvedl jeden z organizátorů Jiří Slovák.

Trialový závod je ve své podstatě jízda zručnosti náročným terénem. Vozidlo má za úkol projet stanovenou trať s co nejmenším počtem trestných bodů v daném časovém limitu.

Celá trialová sekce je vyznačena brankami. Ty tvoří tři metry vzdálené dvě tyčky. Jednotlivé branky jsou očíslovány. Povinností posádky je projet všemi brankami v daném číselném pořadí, přičemž není povoleno vynechání některé branky.

Závod je vypsán pro terénní vozidla s pohonem na všechny čtyři kola do celkové hmotnosti 3500 kilogramů.

„Terenní vozidla jsou rozdělena do pěti kategorií podle stupně úprav na podvozku a karoserii. Divácky nejatraktivnější kategorií jsou zřejmě Prototypy, což je kategorie, kde se konstruktérům nekladou takřka žádné překážky. Jejich specialitou je například zatáčecí zadní náprava. Pokud se budou chtít diváci zaměřit na tuto kategorii, budou muset sledovat branky s červenými čísly,“ vysvětlil a zároveň nalákal na zajímavý víkend Jiří Slovák.