VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oldřich Rejman: Vyjet z vody na wakeboardu chce grif, obloučky jsou pak sranda

Březnice – Adrenalinovým sportům se třiatřicetiletý Oldřich Rejman věnuje od dětství. V deseti letech začal s windsurfingem a postupně přidal další adrenalinové sporty jako je skateboarding, snowboarding a v posledních třech letech také wakebording a kiteboarding. Tento víkend navíc v Březnici pořádá ve spolupráci s partou lidí ze sdružení All-boards Wake a BMX party, kde si kdokoliv může adrenalinové sporty zdarma vyzkoušet.

7.8.2014
SDÍLEJ:


Adrenalinovým sportům se věnujete už od dětství. Začínal jste v době, kdy u nás tak známé nebyly.
Dnes už je to boom. Dříve ale tyhle sporty nikomu nic neříkaly, ať už jde o snowboarding, skateboarding. Každý, kdo v podobnou chvíli začínal, tak může vyprávět. Lyžaři nás vyhazovali z vleků, protože jsme jim kazili stopu a podobně. (smích) Postupně se tyhle sporty rozjely ve velkém. To samé longboarding a wakeboarding. Teď hrozně „frčí" a jsou cool.

Můžete srovnat dobu, kdy tyto sporty byly v plenkách?
Změnilo se toho hodně. Když jsme před více než patnácti lety jezdili na prkně, tak jsme byli „odvaření" z toho, že skejťáci dávali triky, které jsou dneska už vlastně banální i pro desetileté kluky. A tak je to ve všech adrenalinových sportech. Triky jsou čím dál monstróznější, kombinují se,…

Wake a BMX party v Březnici 2013. V Březnici tento víkend opět chystáte Wake a BMX party. Jaký byl první ročník?
No jasně. První rok to byla vlastně jen taková sranda pro pár lidí. Z města se pak na nás přišlo pár lidí podívat.Další rok už se lidé i vyptávali, jestli něco chystáme, což nás těší. Letos to už bude třetí rok, co se tady s partou podobných nadšenců sejdeme, zajezdíme na prknech a zapaříme. Zase dorazí bikeři z Březnice, kteří předvedou nějaká pekla na BMX kolech. Budeme tady mít i balance – board, což je prkno, které má pod sebou váleček a vy na něm trénujete rovnováhu.

Jak jste se vypořádali s nestandardními podmínkami pro wakeboarding tady v Březnici. Přeci jen jsou pro tento sport obvyklejší daleko větší plochy, například jezera, rybníky,umělé vytvořené nádrže…
Na místní podmínky používáme naviják (winch), který nás přitahuje. Není to například jako v Chomutově nebo ve Stráži pod Ralskem, kam často jezdíme wakovat, kde velké vleky jezdí pořád dokola, ale nám to na Březnici stačí.

Dráhu připravujete ve svém volném čase, dokonce sami vyrábíte i překážky. Kolik času tomu obětujete?
Zhruba před dvěma týdny jsme právě s partou dalších pěti lidí jednu takovou překážku stavěli. Celkem nám to zabralo asi šest hodin. Záleží na překážce. Skokánek jen šroubujeme, takže to je pak tak hodinová záležitost. Jinak akci domlouváme zhruba rok dopředu. Přeci jen se musíme domluvit například i s vedením města na poskytnutí areálu. Naštěstí nám vychází hodně vstříc.

Kolik lidí se na akci podílí?
My jsme sdružení All-boards. To je banda asi dvaceti lidí, která se těmto adrenalinovým sportům věnuje. Díky tomu můžeme pro lidi připravit tohle zázemí s muzikou a dalším vyžitím.
Wake a BMX party v Březnici 2013.
Vy navíc lidem jdete naproti i tím, že si mohou zajezdit zdarma.
Je to hlavně tím, že nám se tyhle vodní sporty jako wakeboarding a kiteboarding líbí a budeme rádi, když se k nám přidají další. Pak s námi mohou klidně vyrazit i na větší vleky. Máme i svojí školu i instruktory, kteří vše důkladně vysvětlí a ukáží. Kdo se chce naučit, tak s ním vyrazíme třeba na celý víkend na Rujanu do Německa nebo i do Řecka. Záleží na domluvě.

Dají se tyhle sporty přirovnat k jízdě na skateboardu nebo snowboardu?
Určitě ne. Já bych to nepřirovnával ani ke skateboardingu, ani ke snowboardingu. Je to zase něco trochu jiného. Samozřejmě nohy máte na wakeboardu taky připevněné na prkně, ale je to opravdu trochu jiné než na snowboardu.

Takže na prkno si může troufnout i naprostý začátečník?
Přesně tak. Navíc tu pro všechny budou zkušení instruktoři, kteří rádi cokoliv vysvětlí. To samé u BMX kol a ostatních aktivit.

Jezdí začátečníci i na skokánek?
To záleží na tom, jestli si na to jezdec věří a jestli samotná jízda pro něj není problém. Loni se nám dokonce stalo, že slečna vyjela z vody hned napoprvé. Obvykle se to laikům povede tak napotřetí, napopáté. Člověk si na to musí najít grif, aby se z hladiny zvedl a vyjel. Dělat obloučky je pak už sranda.

Je u tohoto sportu vyšší riziko úrazu?
Pokud dodržujete nějaká ta bezpečnostní pravidla, tak není vyšší než u ostatních sportů. My nikoho navíc bez helmy a vesty na vodu nepustíme.

Wake a BMX party v Březnici 2013. Utrpěl jste někdy nějaká zranění v tomto sportu?
Za tu dobu ježdění v různých parcích už jsme něco zažili. Většinou šlo o natažené svaly, zlomeniny, ale nikdy zatím nešlo o nic, co by ohrožovalo život.

Letos jste navíc na akci přidali i crossfit.
Crossfit jako takový je hlavně zaměřen na všestrannost, dynamiku, vytrvalost. Je v tom zahrnutá atletika, vzpírání i gymnastika. Cvičí se jak z vlastní vahou, tak s činkami a není to jen o tom zvedat železo. Chceme do tréninku a ukázky zapojit i místní bazén, takže to bude další zpestření crossfitery. Také bude možnost se po tréninku poradit s profesionálním trenérem z Crossfitu Příbram, který vše dopodrobna rád vysvětlí. Tréninky by měly být v průběhu soboty asi dva, ale záleží na tom, kolik lidí se zapojí.

Kdy akce startuje?
Začínáme už v pátek kolem poledne. Až do večera si kdokoliv může přijít zajezdit. Večer pak pokračuje párty. A v sobotu dopoledne zase volné jízdy, cvičení. Od 13 do 14 hodin chystají exhibici jak bikeři, tak kluci na wakeboardu. Zbytek dne zase jízdy, crossfit, koupačka, prostě pohoda. Večer pak vyhlásíme a odměníme nejlepší triky i největší crashe (pády) – takové bolestné. A pak party až do rána.
 

Autor: Kateřina Chourová

7.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2475 - Zdravotničtí záchranáři Zdravotníci na škole v16 000 Kč

Zdravotničtí záchranáři Zdravotníci na škole v přírodě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pozice: zdravotníci na škole v přírodě, Požadujeme kurz ZZA/ukončený 3. roč. studia na lékařské fakultě/ukončené střední zdravotnické vzdělání, Zaměstnanecké výhody: nabízíme ubytování a stravu zdarma, Nástup: od 1.4.2018 na dobu určitou do 30.9.2018, Mzda: 16 000,- až 20 000,- Kč, Kontakt: Houšková Zorka, tel.: 725 455 115, e-mail: personalni@starline.cz - první kontakt telefonicky, Místo výkonu práce: Cestovní kancelář Star Line, s.r.o., Hrachov č.p. 45, Svatý Jan, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o., hrachov, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Informace: Zorka Houšková, +420 725 455 115.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel16 000 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatelé na škole v přírodě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Pozice: vychovatelé na škole v přírodě, Vychovatelé musí být schopen zvládnout práci s početnější skupinou dětí. , Požadujeme výpis z rejstříku trestů. , Účast na školení v Praze před prvním turnusem podmínkou., Pedagogické vzdělání není třeba., Zaměstnanecké výhody: nabízíme ubytování a stravu zdarma, Nástup: od 1.4.2018 na dobu určitou do 30.9.2018, Kontakt: Houšková Zorka, tel.: 725 455 115, e-mail: personalni@starline.cz - první kontakt telefonicky, Místo výkonu práce: Cestovní kancelář Star Line, s.r.o., Hrachov č.p. 45, Svatý Jan, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o., hrachov, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Informace: Zorka Houšková, +420 725 455 115.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik50 000 Kč

Technici elektronici projektanti, konstruktéři Konstruktér/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: konstruktér/ka, Požadujeme:, min.SŠ s maturivou/ VŠ, technického zaměření , NJ nebo AJ komunikativní ,zkušenosti s konstruováním vstřikovacích nástrojů, znalost 3D konstrukčního softwaru, ideální SolidWorks, , znalost principů 3D modelování , Nabízíme : zaměstnání ve stabilní zahraniční společnosti, mzda od 50000,- Kč/ měsíc , Q. odměny, benefity , HPP na dobu určitou, po zapracování na dobu neurčitou, nástup ihned., Zaměstnanecké výhody:Q.odměny, příspěvek na obědy, životní pojištění, Kontakt:Frýdlová Marcela, tel.: 318 600 140, 318 600 181, 8:00 - 15:00 hod., e-mail: frydlova@agor.cz, Místo výkonu práce:Agor Tech spol. s r.o., Sádek č.p. 1, Příbram 1. Pracoviště: Agor tech spol. s r.o., 261 01 Příbram 1. Informace: Marcela Frýdlová, +420 318 600 140.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér20 460 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20460 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: provozní elektrikáři, Provozní elektrikáři s § 6, klasické údržbářské práce v objektech i ne elektrického zaměření (malování, sečení trávy, oprava nábytku, instalatérské práce)., Požadavky: ŘP sk. B, Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, 5 dní zdravotní indispozice, podniková rekreace, stravování, Nástup: od 1.3.2018 Mzda: 20 460,- Kč, Kontakt: Baloun Josef, tel.: 974 879 242, Neufus Jiří, tel.: 974 871 242 (po-pá 7:00 - 15:30 hod.), e-mail: josef.baloun@pcr.cz, Místo výkonu práce: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prac. Příbram, Žežická č.p. 498, Příbram V-Zdaboř, 261 01. Pracoviště: Krajské ředitelství policie středočeského kraje prac.příbram, Žežická, č.p. 498, 261 01 Příbram 1. Informace: Josef Baloun, +420 974 879 242.

Jan Čaloun, "zlatý" hráč z olympiády v Naganu se zlatou medailí.
18

Šampion Čaloun: V Naganu vše fungovalo hlavně díky Ivanovi

O příbramský zimní stadion projevuje zájem i reprezentace, a to jak ženská, tak mužská.

Vinš o zimním stadionu: Městu patří velká zásluha

Chci podávat výkony jako doposud, říká vítěz ankety Martin Petřík

Příbramsko – Po dobu sedmi týdnu mohli čtenáři Příbramského deníku hlasovat na webu v anketě o nejlepšího okresního fotbalového rozhodčího. Souboj sedmnáctky nominovaných arbitrů byl dlouhou dobu vyrovnaný a o vítězi se rozhodlo, až v samotném závěru. Nejlepším fotbalovým sudím se nakonec stal Martin Petřík, který nám v krátkém rozhovoru přiblížil své vítězné pocity.

Talentovaný golfista Mayer vybojoval účast na US Open

Ostrava – V pátek 16. února proběhlo v Ostravě, na indoor hřišti Fungolf, Czech Open 2018 v Adventure golfu. V turnaji se proti sobě postavili tři profesionální hráči tohoto speciálního golfového odvětví, doplněni jedenácti hráči klasického golfu. Do Bojů se rovněž zapojil jedenáctiletý příbramský rodák Pavel Mayer, který dosáhl velkého úspěchu, když obsadil vynikající druhé místo.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT