V době od 26. března do 11. června je v budově D monobloku v areálu I příbramské nemocnice pracovat na komplexní rekonstrukci prvních dvou z celkových čtyř současných výtahů. Následovat bude rekonstrukce i zbylých dvou výtahů. Ta má být hotova do konce srpna letošního roku. Při rekonstrukci zůstanou vždy dva výtahy funkční.

Od pátku až do 30. dubna letošního roku pokračují v nemocnici v přímém okolí vrátnice a u vchodu k dětské ambulanci zemní práce na přeložce kanalizace pro dvě nové budovy, které se staví rovněž v areálu 1.

Hlavní vjezd do nemocnice směrem od vrátnice se bude využívat i během těchto prací jako dosud kromě vjezdu k budovám očního oddělení a oddělení ORL. Vjezd k těmto budovám bude od pátku 27. března do 30. dubna možný otevřenou branou mezi pavilonem očního oddělení a budovou KHS – pobočka Příbram.

„Jsme si vědomi omezení, které s sebou tyto práce nezbytně přinášejí. Prosíme proto naše pacienty i další veřejnost o prominutí a toleranci,“ řekl Deníku ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Oba dva nové pavilony mají být postaveny do konce tohoto roku, přičemž budova F, ve které bude umístěna i nová lékárna, má být zprovozněna již na podzim.

„Do nového pavilonu operativy se jednotlivá oddělení přestěhují během prvních třech měsíců roku 2010,“ dodal Stanislav Holobrada.